Jasno
-3°
Bratislava
Vanda
7.2.2023
Vlhová zopakovala včerajší výsledok, Shiffrinová s ďalším víťazstvom
Zdielať na
Slovensko

Vlhová zopakovala včerajší výsledok, Shiffrinová s ďalším víťazstvom

Zdroj: TASR

LEVI / Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila aj v druhom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto. V nedeľných pretekoch vo fínskom Levi opäť triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, ktorá bola najrýchlejšia aj v sobotu a získala už svoj 49. triumf v slalome SP. Druhá skončila Wendy Holdenerová zo Švajčiarska (+0,28 s), Vlhová mala na víťazku manko 0,68 s.

Američanka si vo fínskom stredisku pripísala šiesty triumf. Zároveň zaznamenala 76. víťazstvo a pomaly sa blíži k rekordnému zápisu Ingemara Stenmarka, ktorý má na konte 86 triumfov. Jej krajanka Lindsey Vonnová ich má 82. Shiffrinová má na konte už 68 pódiových umiestnení v slalome, o dve tak navýšila svoj rekordný zápis v jednej disciplíne.

Vlhová si vybojovala svoje 59. pódiové umiestnenie. Slovenka bola tretia aj po prvom kole, v druhom jej nevyšla najmä strmina. "Boli to prvé preteky v sezóne a pred nami ich je ešte veľa. Pôjdeme krok za krokom a budeme sa snažiť vylepšiť chyby, ktoré som urobila. Ale vnímam pozitívne, že som bola dvakrát tretia. Nie je ľahké stále víťaziť, konkurencia je vyrovnaná. Dávam zo seba maximum, aj keď v druhom kole som dnes nešla najlepšie," povedala po pretekoch.

Vlhová predtým zvíťazila v Levi päťkrát, pričom tam triumfovala v štyroch slalomoch za sebou v rokoch 2020 a 2021. Na najvyšší stupienok sa postavila aj v roku 2017. Vo fínskom stredisku bola bronzová trikrát, okrem uplynulého víkendu aj v roku 2016. V roku 2018 skončila druhá. Celkovo má na pódiových umiestneniach bilanciu 26-18-15.

Súvisiace články

Najčítanejšie