Zatiahnuté
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
Minútou ticha si na UK a na FIIT STU uctili pamiatku zosnulých študentov
Zdielať na

Minútou ticha si na UK a na FIIT STU uctili pamiatku zosnulých študentov

BRATISLAVA / Minútou ticha si v utorok od 9.00 h v priestoroch Univerzity Komenského (UK) a Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave uctili študentov, ktorí zomreli pri tragickej dopravnej nehode v hlavnom meste na zastávke Zochova.

Tri obete nehody boli študentmi najväčšej slovenskej univerzity. O život prišiel aj študent prvého ročníka FIIT STU v Bratislave. V pondelok (3. 10.) sa do troch kondolenčných kníh v areáli UK zapísal predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) i predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Obaja vzdali úctu zosnulým študentom. V utorok si premiér pripomenul obete dopravnej nehody v priestoroch FIIT, kde sa tiež zapísal do kondolenčnej knihy.

Na najväčšej slovenskej univerzite i na FIIT STU visia čierne vlajky. Vo vestibule budovy UK na Šafárikovom námestí sú k dispozícii kondolenčné knihy. Ich podpis bude možný do štvrtka (6. 10.) do 12.00 h, následne budú zaslané rodinám zosnulých. V centre Bratislavy narazilo v nedeľu (2.10.) v noci auto s opitým vodičom do zastávky mestskej hromadnej dopravy. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy