Jasno
27°
Bratislava
Edita
26.9.2023
Policajná akcia na tínedžerov: Jednému mladíkovi ulievala alkohol aj mama
Zdielať na

Policajná akcia na tínedžerov: Jednému mladíkovi ulievala alkohol aj mama

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

HLOHOVEC / Cez víkend vykonali policajti ďalšiu akciu na tínedžerov. Policajnou kontrolou prešlo 6 podnikov v Hlohovci a 30 detí do 18 rokov. Počas 4 hodinovej akcie, bolo 12 neplnoletých pod vplyvom alkoholu.

"Najviac nafúkal 15-ročný mladík, ktorý mal v dychu 1,13 promile. Ten hliadke tvrdil, že alkohol popíjal u kamaráta," informuje policajná hovorkyňa Mária Linkešová. 

7 z 12 detí tvrdilo, že im alkohol nalievali v podniku, ostatní pili s kamarátmi. "Jeden dokonca tvrdil, že pivo popíjal s matkou," tvrdí policajná hovorkyňa. "V zmysle zákona deti do 15 rokov a osoby mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa vyšetreniu. Zároveň platí, že deti do 15 rokov sa nesmú zdržiavať bez dozoru svojich zákonných zástupcov po 21.00 hodine na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje," dodáva Mária Linkešová.

Za porušenie zákona môže hroziť zákonnému zástupcovi nielen finančná pokuta, ale aj pozastavenie vyplácania prídavkov na dieťa. Polícia apeluje na rodičov, aby venovali zvýšenú pozornosť tomu, kde a s kým trávia ich deti voľný čas a vysvetlili im možné následky konania. 

Pozrite si video z najväčšej policajnej akcie zameranej na pitie alkoholu maloletými:

V hlavnom meste skontrolovali 600 ľudí

Súvisiace články

Najčítanejšie správy