Prokurátor podal žalobu na Miroslava Výboha, ktorý je spájaný s Ficom aj Pellegrinim

23.11.2021 19:35 Noviny.sk Slovensko

Prokurátor podal žalobu na Miroslava Výboha, ktorý je spájaný s Ficom aj Pellegrinim

Archívne video
Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Úrad špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na veľko-podnikateľa Miroslava Výboha. Prokurátor celý prípad posúva ďalej na Špecializovaný trestný súd, ktorý bude rozhodovať o vine, alebo nevine podnikateľa. Informáciu priniesol denník N. Výboh je obžalovaný z rozsiahlej korupcie z minulosti, kde mal podľa záverov vyšetrovania prijať úplatok, za čo mu hrozí až 15 ročný trest. Výboh, ktorý sa momentálne nachádza v zahraničí a je na neho vydaný medzinárodný zatykač, prostredníctvom právnych zástupcov odkazuje, že vinu v tomto prípade odmieta v celom rozsahu.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dnes, 23.novembra, podal obžalobu na Špecializovaný trestný súd na podnikateľa Miroslava Výboha, ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Informáciu priniesol portál Denník N. 

Podnikateľa Miroslava Výboha vyčlenila polícia v rámci vyšetrovania kauzy označenej ako Mýtnik III na samostatné konanie. Dôvodom podľa medializovaných informácií je, že je na neho vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz a obvinený nie je k dispozícii orgánom činným v trestnom konaní pre účel vyšetrovania. Podnikateľ je momentálne na úteku v zahraničí.

Už pred časom sme informovali o tom, že ako svedok proti Miroslavovi Výbohovi vypovedá bývalý prezident finančnej správy František I. Ďalej sme uviedli, že cez obvineného Miroslava Výboha bolo zabezpečené korumpovanie vtedajšieho štátneho tajomníka ministerstva financií pri nákupe informačného systému virtuálna registračná pokladnica. František Imrecze tvrdí, že bol priamo aktívny pri dohadovaní korumpovania štátneho tajomníka 150-tisícovým úplatkom. Peniaze mal vyplácať podnikateľ Michal Suchoba a Miroslav Výboh ich prevzal. Ten neskôr odovzdal odkaz Františkovi Imreczemu aj Michalovi Suchobovi, že ´Pelle ďakuje´. Je verejne známe, že „Pelle" je prezývka dnes lídra opozičnej strany Hlas-SD, ktorý bol práve v tom čase štátnym tajomníkom ministerstva financií.

Právny zástupca Miroslava Výboha, Ladislav Smejkal reagoval, že je mimoriadne znepokojujúce, že sa o podaní obžaloby dozvedeli z médií. "Vzhľadom na zásadné porušenie práva na obhajobu orgánmi činnými v trestnom konaní je podanie obžaloby neakceptovateľné a hrubo nezákonné. Miroslavovi V. orgány činné v trestnom konaní upreli právo na vyjadrenie sa k vznesenému obvineniu a žiadosti o jeho výsluch zamietli,“ uviedol. Podľa neho všetky doteraz vykonané dôkazy, okrem výpovedí trestne stíhaných kajúcnikov vyvrátili dôvodnosť obvinenia. Sú preto presvedčení, že aj na základe uvedených skutočností sudca Špecializovaného trestného súdu obžalobu odmietne.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
12:50 V siedmom nebi
11:55 Profesionáli VIII.
12:55 Naši I.
13:40 Zlato v garáži VI.
11:40 Nákupné maniačky
13:05 Záchranári
13:50 Prvé oddelenie
11:40 Matematické príšerky II.
12:05 Bolek a Lolek
12:20 Krtko
11:05 Jak změřit svět
13:20 Bod zlomu
15:20 Příšerky z vesmíru