Dráma uprostred frekventovanej cesty v Humennom: vodiči bojovali o život 65-ročného muža

Dráma uprostred frekventovanej cesty v Humennom: vodiči bojovali o život 65-ročného muža

HUMENNÉ / Vodiči aj záchranári tam bojovali o život 65 -ročného muža. Počas šoférovania mu prišlo nevoľno, pričom auto ďalej nekontrolovane pokračovalo v jazde. Po náraze do betónového múru ho odhodilo späť na cestu. Tam nasledovala zrážka s kamiónom, ktorý bol naložený drevom.

Vodič kamióna viezol 25 ton dreva. Všimol si, že vodič oproti išiel veľmi podozrivo. "Všimol som si, že nejak divne ide po tej ceste. Už neovládal auto, odpadol za volantom, prešiel do protismeru, vrazil tu do múra," opísal udalosť voči oproti idúceho kamióna. 

Odtiaľ auto odhodilo späť do frekventovanej premávky, kde sa zrazilo s plne naloženým kamiónom. Ostatní vodiči okamžite zastavili a ponáhľali sa mužovi pomôcť. "Po príchode na miesto bola osoba mimo vozidla a ihneď jej bola poskytnutá KPR," uviedol veliteľ zásahu Róbert Bovan. "Vystúpili viacerí z auta, vytiahli ho von a tu na ceste mu dávali prvú pomoc," povedal ďalší vodič kamióna o ľuďoch, ktorí pomáhali. V oživovaní potom pokračovali záchranári.

"Záchranári museli muža vzhľadom na jeho vážny zdravotný stav uviesť do umelého spánku," informovala hovorkyňa operačného strediska Alena Krčová.  Vodiča v kritickom stave previezli do humenskej nemocnice, odkiaľ ale napokon prišla smutná správa. "Aj napriek enormnému úsiliu lekárskeho tímu sa ho nepodarilo zachrániť," uviedla hovorkyňa siete nemocníc, Bianka Krejčíová. 

Presné okolnosti a príčinu tejto nehody už začala vyšetrovať polícia. "Z dôvodu, že pri dopravnej nehode k úmrtiu 65-ročného muža z okresu Vranov nad Topľou, bolo políciou začaté trestné stíhanie vo veci usmrtenia," uviedla hovorkyňa krajského riaditeľstva Jana Ligdayová. Príčinu smrti 65-ročného vodiča odhalia až výsledky pitvy.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:40 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie
07:10 Prvé oddelenie
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:45 Jak změřit svět
08:55 Let’s Dance: Revolution
10:45 Já, kocour