Hromadná nehoda: Pri havárii sa zranili dôchodcovia po infarkte aj viceprimátor Rimavskej Soboty

Hromadná nehoda: Pri havárii sa zranili dôchodcovia po infarkte aj viceprimátor Rimavskej Soboty

BANSKÁ BYSTRICA / Reťazová dopravná nehoda zablokovala R1 počas rannej špičky. Štyri autá sa zrazili pred Banskou Bystricou na mieste, ktoré opravujú cestári. Traja ľudia utrpeli zranenia. Okrem viceprimátora Rimavskej Soboty aj staršia dvojica.

Po prekonaní infarktu cestovali na kontrolu do kardiocentra, do BB sa svojim novým autom nedostali, uviazli na R1, starší pár sa stal účastníkom reťazovej nehody. "S priateľom ideme na kontrolu do kardiocentra, potrebujeme sa tam rýchlo dostať," povedala vodička. 

Nehoda sa stala na zúženom úseku, ktorý opravujú cestári. Pre chvíľkovú nepozornosť pustupne do seba narazili 4 autá. "Zrazu do nás vrazil raz a ešte raz, reku žijeme, dobre sme živí, nové auto je na padrť," uviedla šoférka. 

"Zranené tri osoby, jedna osoba ťažko zranená vytiahnutá pomocou bordu," povedal Miroslav Paučo HaZZ Zvolen. Jedným zo zranených je viceprimátor rimavskej soboty, cestoval na rokovanie zastupiteľstva BBSK. 

"Ja som šiel 10 minút za ním a už bola kolóna, neviem čo sa stalo," povedal primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko. Viceprimátor Ladislav Rigó je zároveň župným poslancom, pri nehode utrpel ťažké zranenia a jeho stav je vážny. Sanitka odviezla aj muža, ktorý pôvodne cestoval do kardiocentra.

"Jeden z mužov si poranil rameno a druhý hrudník," uviedla hovorkyňa KR PZ BB Alena Krčová. Počas samotného dokumentovania nehody policajti pokutovali troch vodičov, ktorí počas šoférovania nehodu nakrúcali alebo telefonovali.

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
09:30 Poklady z blšáku II.
10:00 Nová záhrada
10:55 Nezvyčajné domovy
09:45 Panelák IX.
11:05 Nákupné maniačky
12:30 Záchranári
09:45 Chrumka a Čipsík I.
10:00 Bob a Bobek králiky z klobúka
10:05 Bob a Bobek králiky z klobúka
08:45 Jak změřit svět
10:55 Je prostě báječná
12:40 Kursk