Zatiahnuté
Bratislava
Andrej, Ondrej
30.11.2022
Zomrel bývalý prokurátor Michal Serbin. Figuroval v kauze únosu Michala Kováča mladšieho
Zdielať na
Slovensko

Zomrel bývalý prokurátor Michal Serbin. Figuroval v kauze únosu Michala Kováča mladšieho

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Vo veku 68 rokov zomrel včera dopoludnia bývalý prokurátor Michal Serbin. TV JOJ to potvrdili dva od seba nezávislé zdroje. Figuroval najmä v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho do zahraničia. Z únosu obžaloval 13 ľudí vrátane bývalého šéfa SIS Ivana Lexu. Od toho momentu ho 24 hodín denne museli strážiť ozbrojení policajti. Tlak na jeho osobu sa odrazil aj na jeho psychike a v roku 2003 skončil na psychiatrii. Neskôr odišiel do invalidného dôchodku a venoval sa hudbe, ktorú mal rád.

Michal Serbin sa ku práci prokurátora na Krajskej prokuratúre v Bratislave dostal po roku 1998. Mal na starosti všetky kauzy Ivana Lexu. Prokurátorom bol do roku 2004. Spracoval obžalobu v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny. 

Z práce odišiel v dôsledku ochorenia maniodepresívnej psychózy, uprestred prebiehajúceho súdneho konania. Sám svoju hospitalizáciu na psychiatrii odôvodnil veľkou medializáciou prípadu a stresovým faktorom na svoju osobu. "Nič lepšie sa mi nemohlo stať. Nemusím si ničiť nervy so všetkými idiotmi. V najlepšom treba odísť. Snažil som sa, ale všetko to išlo navnivoč. Nemalo to žiadny efekt." povedal Serbin na koniec svojho pôsobenia na prokuratúre. 

Súvisiace články

Najčítanejšie