Prezidentka Čaputová so Žilinkom: Bleskové stretnutie aj k pochybným svedkom

Prezidentka Čaputová so Žilinkom: Bleskové stretnutie aj k pochybným svedkom

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Podľa informácií televízie JOJ požiadal generálny prokurátor Maroš Žilinka prezidentku Zuzanu Čaputovú o osobné stretnutie. Prezidentka mu vyhovela a prijala ho minulý týždeň. Podľa našich zistení sa chcel šéf prokuratúry stretnúť v súvislosti s aktuálnym stavom vyšetrovania podozrení z manipulovania výpovedí svedkov polície v kauzách Očistec či Judáš.

Stretnutie televízii JOJ potvrdila kancelária prezidenta. Zuzana Čaputová prebiehajúce vyšetrovanie nebude komentovať, považuje však za nevyhnutné, aby boli akékoľvek pochybnosti vyšetrené. "Pracovný program generálneho prokurátora nie je verejný, preto sa k prvej otázke nebudeme vyjadrovať. Nasledujúce otázky sa týkajú trestnej veci, v ktorej koná Krajská prokuratúra v Bratislave, preto sa k nim v súčasnosti nebudeme vyjadrovať," uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

"Prezidentka sa počas minulého týždňa stretla s generálnym prokurátorom na jeho žiadosť. Prebiehajúce vyšetrovanie nebude komentovať, považuje však za nevyhnutné, aby boli akékoľvek pochybnosti vyšetrené," informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

15:20 S pravdou von
16:45 Hoď svišťom
17:25 Noviny
15:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
16:35 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:35 9-1-1 II.
15:45 Stratené duše IV.
16:45 Stratené duše IV.
17:45 Súdna sieň
16:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
16:35 Macko Uško
16:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
14:55 Tajemná zahrada
16:45 Asterix a tajemství kouzelného lektvaru
18:20 Pompeje