Rodičom nezvestného novinára Paľa Rýpala uštedril osud ďalšiu ranu. Pomohla im Zlatica Kušnírová

Rodičom nezvestného novinára Paľa Rýpala uštedril osud ďalšiu ranu. Pomohla im Zlatica Kušnírová

RAJEC / Rodičia nezvestného novinára Paľa Rýpala ani po rokoch nevedia, kam sa podel ich syn. Neľahký osud im uštedril ranu aj teraz, keď sa starajú o vnučku a doslúžil im plynový kotol. Nám sa podarilo zistiť, že jednou z tých, ktorí im prispeli, bola mama zavraždenej Martiny Kušnírovej. Snúbenice Jána Kuciaka.


Aj rodičov Pavla Rýpala zastihol ťažký osud. Ich syn, taktiež novinár, je nezvestný už 13 rokov.

"Chcela by som, aby žil, ale nádej určite už nemám," povedala mama nezvestného novinára Matilda Rýpalová.

"Paľo sa venoval naozaj kauzám, čo sa týka mafie, a zabŕdol aj do politiky," uviedla sestra.

Jeho mama sa, navyše, pri svojom trápení musí starať o svoju vnučku, ktorá je dcérou Paľovho brata. Predtým vychovávala aj ďalších troch súrodencov tohto dievčatka.

"Pretože rodičia sa nestarali o tie deti," vysvetlila matka nezvestného novinára.


Paľovi rodičia sa teda musia uskromniť. A keď im už doslúžil ich starý plynový kotol, nestačili ich dôchodky na to, aby si kúpili nový.


Rodina Rýpaľovcov by si veru bez pomoci druhých ľudí neporadila. A v celoslovenskej zbierke, vďaka ktorej si mohli zrekonštruovať kúrenie, sa objavilo aj meno, ktoré ich veľmi prekvapilo.

"My sami sme chceli, aby ľudia vedeli, o tom, že aj pani Zlatka Kušnírová bola medzi darcami," povedala sestra novinára Iveta Uhliariková.


"Je to krásne od nej, je to úžasné, ja s ňou veľmi cítim, čo sa aj jej stalo,"
skonštatovala mama."Ja keď môžem, pomôžem aj viacerým. Ešte som zvažovala, že som nemohla viacej peniažkov im dať, že keď tam dali výzvu, že mrznú, tak mi to prišlo strašne ľúto a chcela som pomôcť," uviedla mama Martiny Kušnírovej Zlatica.Pani Zlatku vzala za srdce aj spojitosť s osudom zmiznutia novinára s úkladnou vraždou jej dcéry a jej snúbenca. Je presvedčená, že záhadné zmiznutie malo tak ako v prípade vraždy súvislosť s novinárskou prácou.


"Sú tak jak my na tom, dá sa povedať, že na jednej lodi a si myslím, že ešte o to horšie, že my môžeme dať na tú omšu, zapáliť sviečku, poplakať pri hrobe. Ale Paľo má starých rodičov, ktorí sa možno ani nedozvedia, kde je ich syn, že by ho dôstojne pochovali,"
dodala Zlatica Kušnírová.


Nie je dňa kedy by mama zavraždenej dcéry nebola na cintoríne. Sú však dni, ktoré sú pre ňu veľmi ťažké a to sú práve sviatky a výročia. Ako teraz naposledy, keď namiesto pohrebu mali spomínať na výročie svadby. Doma jej na mladých snúbencov ostali nielen fotografie ale aj víno s ktorým si plánovali na svadbe pripiť.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

12:30 Top Star
12:50 Nové bývanie
14:00 Na chalupe
11:30 Prestreté
12:45 Profesionáli III.
13:35 Simpsonovci VI.
11:45 Nákupné maniačky
13:15 Kutyil s.r.o. II.
14:05 Prvé oddelenie
12:30 Viking Vicky
12:45 Knihy od Stonožky
12:55 Jahôdka a jej kamaráti II.
11:45 Elixír života
13:20 Příliš pozdě na loučení
15:05 Všechno, co si přeje