Výbuch rodinného domu v Bánovciach nad Ondavou: Z trosiek vytiahli živého muža

Výbuch rodinného domu v Bánovciach nad Ondavou: Z trosiek vytiahli živého muža

Archívne video
embed kód
BÁNOVCE NAD ONDAVOU / V obci Bánovce nad Ondavou v okrese Michalovce, dnes došlo v skorých ranných hodinách k výbuchu plynu v rodinnom dome. V jeho troskách sa  nachádzala 1 osoba, ktorá v ňom bývala. Záchranárom sa podarilo z nich vytiahnuť živého 65-ročného muža. Na miesto smeruje aj záchranársky vrtuľník.

Explózia sa ozvala dnes okolo siedmej hodiny ráno. Začuli ju viacerí obyvatelia tamojšej a dokonca aj susednej obce. O sile výbuchu svedčí aj pohľad na totálne zdevastovaný dom. "Ja bývam asi 200 až 300 metrov odtiaľ a dom sa zatriasol," povedal obyvateľ obce. 

Mohutný výbuch zrovnal rodinný dom so zemou. Trosky zavalili staršieho muža, ktorý v ňom býval.  Záchranné zložky hneď po príchode na miesto začali prehľadávať sutiny. V zadnej časti zničeného domu zrazu začuli majiteľov hlas. Z trosiek ho akoby zázrakom vyslobodili živého. "Osoba bola pri vedomí a jedinou jeho záchranou bolo, že sa skryla do zárubne spadnutého domu," opísal veliteľ zásahu Peter Šimko.


65-ročnému Milošovi prileteli na pomoc leteckí záchranári. Utrpel totiž popáleniny druhého stupňa na asi dvadsiatich piatich percentách tela a tiež zlomeniny oboch horných končatín.  "Po preložení na palubu vrtuľníka a doplnení liečby bol v umelom spánku v stabilizovanom stave letecky prevezený na centrálny príjem univerzitnej nemocnice L.P. v Košiciach," informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.


Z rodinného domu zostali po výbuchu len ruiny. Tlaková vlna navyše poškodila aj minimálne tri domy v susedstve.  "Pravdepodobne došlo k nekontrolovanému úniku plynu vo vnútornom priestore rodinného domu, s následnou iniciáciou elektrickej iskry, alebo otvoreného ohňa a následnému výbuchu," myslí si zisťovateľ príčin požiarov Marián Kováč.


V súvislosti s udalosťou, ku ktorej došlo v obci Bánovce nad Ondavou, polícia začala trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.  Predbežne je škoda vyčíslená na 200 tisíc eur.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

13:40 Pravá blondínka 2
15:50 Nová záhrada
16:50 Na chalupe
15:20 Mačka a pes
17:30 Denník ľadovej princeznej
19:45 Profesionáli VI.
14:40 Dr. Harrow
15:50 Dr. Harrow
16:55 9-1-1
15:40 Strážca vesmíru Roger
15:55 Barbapapa I.
16:00 Máša a medveď III.
15:05 Můj kámoš špión
16:55 Kdybych měl křídla
18:30 Ledová sezóna