Toto nezažijete hocikde! Prezidentka Čaputová hlási zastávky v bratislavskej MHD

Toto nezažijete hocikde! Prezidentka Čaputová hlási zastávky v bratislavskej MHD

BRATISLAVA / Od utorka si cestujúci v bratislavskej mestskej hromadnej doprave mohli všimnúť na zastávke pri Prezidenstkom paláci jednu zmenu. Hlas, ktorý hlási cestujúcim, na ktorej zastávke práve autobus či trolejbus zastavil, patrí priamo hlave štátu Zuzane Čaputovej. Prezidentka sa aj takto rozhodla podporiť Európsky týždeň mobility a ekologickejšie cestovanie hromadnou dopravou.

Nahrávka, ktorú môžu počuť cestujúci, sa nahrávala v prezidentskom paláci. "Je to taká symbolická podpora myšlienky európskeho týždňa mobility zo strany pani prezidentky," vyjadril sa hovorca Kancelárie prezidenta Martin Strižinec.

Rozhodnutie prezidentky je len jeden z ďalších krokov na podporu ekologickejšieho cestovania. Už v minulosti cestovala vlakom do Viedne, cestovala bratislavskou električkou a v pláne má aj cestovať namiesto vládneho špeciálu komerčnými linkami. "Pri svojich dlhých cestách už nebude využívať vládny špeciál ale komerčné aerolinky a v budúcnosti máme v pláne zmeniť aj vozový park, viac elektromobility alebo hybridných vozidiel," informoval Strižinec. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:30 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VIII.
05:15 Kutyil s.r.o. II.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:45 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 Neřízená střela
07:05 Čarodějovy hodiny
09:05 Angele a Tony