Dvojročné dievča vypadlo z okna paneláku v Šali. Na mieste zasahoval záchranársky vrtuľník

02.08.2020 14:01 Noviny.sk Slovensko

Dvojročné dievča vypadlo z okna paneláku v Šali. Na mieste zasahoval záchranársky vrtuľník

ŠAĽA / V nedeľu krátko pred obedom sa odohralo v jednom zo šalianskych panelových domov obrovské nešťastie. Len dvojročná Jasmína sa hrala v detskej izbe, vyliezla na gauč a vypadla z okna na treťom poschodí, pričom sa prepadla aj so sieťkou. Po privolaní záchranárov bola prevezená vrtuľníkom do Bratislavy. Podľa policajnej hovorkyňe skutok rieši polícia ako prečin ublíženia na zdraví.

Dievčatko bolo doma so svojou mamou a bratom. Mama, deťom v kuchyni pripravovala obed a Jasmínka sa hrala s mladším bratom v detskej izbe. Žena začula buchnutie a po chvíli jej syn prišiel povedať, že sestra vypadla z okna."Voľakade tam sa hrala v izbe a vypadla cez okno," povedal príbuzný.V detskej izbe bolo otvorené okno, na ktorom je sieťka. Pod ním má rodina v byte gauč a ten siaha až k parapete. Dievčatko sa na gauč postavilo a dosiahlo až k oknu. To je na 3 poschodí. "To bolo také narýchlo, že som nevedel čo sa deje ja som tu sedel a to bolo za sekundu," konštatuje rodinný člen. 


Mama, hneď utekala pred panelák ratovať dcéru. Hrôzostrašný pohľad sa naskytol aj susedom, ktorí počuli buchnutie. Pád stlmila strieška pod oknami, telíčko dieťaťa potom dopadlo na betónovú plochu aj so sieťkou. Dievčatko ratovali záchranári.Záchranári dievčatko ošetrili a so zraneniami bolo vrtuľníkom prevezené do nemocnice v Bratislave. "Sanitka tu stála asi 15-20 minút až potom sa lekár rozhodol, že zavolá vrtuľník," uviedol príbuzný. Na mieste bola aj polícia a okolnosti pádu dieťaťa vyšetruje pričom už začala stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.


Tragická dopravná nehoda mladých ľudí si vyžiadala jednu obeť. Cestujúci skončili mimo vozidla. Viac v reportáži:

Zdroj: noviny.sk/tvJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:15 Súdna sieň
06:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:45 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:05 Muž, který zabil Dona Quijota
08:25 Královská noc
10:10 Nádech pro lásku