V uliciach Bratislavy ľudia vytiahli varechy, s interupčnými zákonmi nesúhlasia. Ozvali sa aj poslanci NR SR

V uliciach Bratislavy ľudia vytiahli varechy, s interupčnými zákonmi nesúhlasia. Ozvali sa aj poslanci NR SR

BRATISLAVA / Počas parlamentnej schôdze sa malo rokovať aj o zmene interupčných zákonov, ale presúva sa to na štvrtok. Pripravené sú štyri návrhy - jeden z dielne premiérových Obyčajných a tri návrhy pripravili nezaradení poslanci a Kotlebova Ľudová strana. Poslankyňa SaS Jana Cigániková je proti a kritizuje všetky tri opozičné návrhy, ktoré jej pripomínajú poľské zákony. Predseda Smeru-SD Robert Fico považuje existujúcu legislatívu za dostatočnú a zásadnú zmenu osobne nepodporí - strana však umožní poslancom hlasovať podľa ich svedomia.

"Ak prejde zákon prvým čítaním, čo si myslím prejde, tak predložím pozmeňovacie zákony a budem žiadať sexuálnu výchovu na školách, dostupnú bezplatnú antikoncepciu, " vyjadrila sa Jana Cigániková z SaS. "Viete my máme dobre nastavené zákony, žiadne zmeny nie sú nutné. A ak áno, tak možno vyššia informovanosť pomoc sociálna. Ja určite zmeny nepodporím a je na poslancoch smeru ako budú hlasovať ony," povedal Robert Fico zo Smeru-SD. 

O pripravovaných zmenách zákona ohľadne interrupcií sa síce v parlamente nehlasovalo, ľudia však hlasovali svojimi nohami, hlasom a varechami v uliciach Bratislavy a ďalších miest. Pod heslom Nebudeme ticho protestovali proti navrhovanému sprísňovaniu zákonov, ktoré by viedli k obmedzeniu práv a ohrozeniu zdravia žien.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Krimi
05:40 Noviny TV JOJ
06:25 Labková patrola II.
05:10 NAŠI IV.
05:35 Súdna sieň
06:30 Súdna sieň
05:10 Kto porazí šéfkuchára
05:30 Kto porazí šéfkuchára
05:55 Keď je pečenie umenie IV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 To nejsi Ty
07:55 Kapitán Trueno a Svatý Grál
09:55 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy