V uliciach Bratislavy ľudia vytiahli varechy, s interupčnými zákonmi nesúhlasia. Ozvali sa aj poslanci NR SR

V uliciach Bratislavy ľudia vytiahli varechy, s interupčnými zákonmi nesúhlasia. Ozvali sa aj poslanci NR SR

BRATISLAVA / Počas parlamentnej schôdze sa malo rokovať aj o zmene interupčných zákonov, ale presúva sa to na štvrtok. Pripravené sú štyri návrhy - jeden z dielne premiérových Obyčajných a tri návrhy pripravili nezaradení poslanci a Kotlebova Ľudová strana. Poslankyňa SaS Jana Cigániková je proti a kritizuje všetky tri opozičné návrhy, ktoré jej pripomínajú poľské zákony. Predseda Smeru-SD Robert Fico považuje existujúcu legislatívu za dostatočnú a zásadnú zmenu osobne nepodporí - strana však umožní poslancom hlasovať podľa ich svedomia.

"Ak prejde zákon prvým čítaním, čo si myslím prejde, tak predložím pozmeňovacie zákony a budem žiadať sexuálnu výchovu na školách, dostupnú bezplatnú antikoncepciu, " vyjadrila sa Jana Cigániková z SaS. "Viete my máme dobre nastavené zákony, žiadne zmeny nie sú nutné. A ak áno, tak možno vyššia informovanosť pomoc sociálna. Ja určite zmeny nepodporím a je na poslancoch smeru ako budú hlasovať ony," povedal Robert Fico zo Smeru-SD. 

O pripravovaných zmenách zákona ohľadne interrupcií sa síce v parlamente nehlasovalo, ľudia však hlasovali svojimi nohami, hlasom a varechami v uliciach Bratislavy a ďalších miest. Pod heslom Nebudeme ticho protestovali proti navrhovanému sprísňovaniu zákonov, ktoré by viedli k obmedzeniu práv a ohrozeniu zdravia žien.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
17:50 NOVÉ BÝVANIE
15:50 INKOGNITO
17:00 Americký prezident
19:35 Profesionáli III.
15:50 Áno, šéfe! USA V.
16:50 Áno, šéfe! USA V.
17:50 KEBY BOLO KEBY - Láska, sex a šťastie
16:20 Máša a medveď III.
16:35 Macko Uško
16:45 Hanička a Murko pre najmenších
15:25 Pomáda: Živě
17:45 Útěk ze Sibiře
20:15 Plán útěku 2