V uliciach na Záhorí sa ľudia boja o svoj majetok. Zlodeji vyčíňali na rovnakom mieste viackrát

V uliciach na Záhorí sa ľudia boja o svoj majetok. Zlodeji vyčíňali na rovnakom mieste viackrát

ZÁHORIE / V niektorých obciach na Záhorí sa ľudia boja o svoj majetok. Niektorých sa pokúsili vykradnúť viackrát. V dvoch obciach evidujú až takmer 20 trestných činov. Zlodeji kradli všetko, čo sa dalo rýchlo speňažiť.

V niekoľkých častiach Kostolišťa sa zlodeji vlámali o niekoľkých novostavieb. Ako povedal starosta zlodeji využívali to, že je tam veľký pohyb ľudí, ktorí pracujú na stavbe a navzájom sa nepoznajú."Väčšinou sa jednalo o nejaké náradie pracovné niektoré dosť hodnotné, pretože tam boli stavebné firmy, ktoré tam mali značkovejšia a samozrejme aj drahšie náradie," povedal starosta Hubert Danihel.

Vytypovali si domy, ktoré boli na konci ulice, kde nebol pracovný ruch. Tam mu poškodili okno, a potom išli cez balkónové dvere, tak že všetko náradie, čo tam mal mu ukradli a zavolali policajtom. Zlodeji ukradnuté náradie ukryli v lese."Chceli vykradnúť aj druhého suseda, ten ich vyrušil," skonštatovala suseda poškodeného.


Aj v obci Veľké Leváre úradovali dlhoprstí."Všetko zlato ukradli a mojemu vzduchovku, a dobrú vzduchovku s ďalekohľadom. Celková škoda do dvetisíc eur," uviedla jedna z poškodených. Zlodeji po dedine rabovali ďalej, a niektorých chceli okradnúť aj po druhýkrát."Potom prišli ešte raz a to prišli aj k susedom, k nám sa už nedostali," opísala miestna obyvateľka. Podľa písomného stanoviska od hovorkyne policajti zaznamenali celkom 17 trestných činov 5 v obci Kostolište, 12 trestných činov v obci Veľké Leváre. Policajti doposiaľ objasnili 4 prípady krádeží a 1 prípad porušovania domovej slobody.

Nedávno otvorili a už museli riešiť prvé problémy. Do baru "vošiel" zákazník autom. Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

18:00 PRESTRETÉ
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 Kosti X.
18:25 Kosti X.
19:30 Profesionáli III.
17:55 Súdna sieň
19:00 Slnečno, sem-tam vraždy II.
20:10 Columbo
18:20 Labková patrola I.
18:50 SpongeBob v nohaviciach VIII.
19:15 Sníček a Dúhalka
18:20 Kolo zázraků
20:15 Rodinná loupež
21:55 Agentka v utajení