Orezávanie stromov v Prešove poriadne rozhnevalo ľudí. Na zemi našli popadané vtáčie mláďatá

Orezávanie stromov v Prešove poriadne rozhnevalo ľudí. Na zemi našli popadané vtáčie mláďatá

PREŠOV / Orezané stromy na jednom z prešovských sídlisk nahnevali niektorých obyvateľov. Po práci robotníkov našli miestni na zemi popadané vtáčie mláďatá a jedného operenca uhynutého. Mesto i firma, ktorá orez stromov robila odmietajú neodborný postup.

Ak keď mnohí žiadali o ich orezanie už dlhšiu dobu, iní teraz hromžia, že to bol neodborný zásah. Po orezávke stromov našli na zemi popadané mláďatá a jeden operenec už nejavil známky života.

Podľa nami osloveného ornitológa by sa mali stromy v hniezdnom období najprv nechať obhliadnuť odborníkom, či na nich nie sú nejaké hniezda. Ak by sa aktívne hniezdo našlo, je nutné ho napríklad preložiť na iný blízky strom ale ponechať ho v danej lokalite.

Podľa stanoviska mesta bol orez vykonávaný obzvlášť citlivo, vraj preto trval až dva dni. Vtáčie hniezda, ktoré boli identifikované boli podľa nich ponechané v korune stromu, a preto mesto aj dodávateľská firma vylučujú, že k poškodeniu hniezda došlo pri oreze. Nahnevaní obyvatelia kontaktovali aj políciu.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Prvé oddelenie
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
06:00 Prvé oddelenie II.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:35 TIPOS INFO
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:35 Cesta za králem trollů
07:30 Skoro dospělá
09:10 Tygr a sníh