Namiesto zasadačky dvor. Poslanci vo Vrábľoch rokovali na netradičnom priestore

Namiesto zasadačky dvor. Poslanci vo Vrábľoch rokovali na netradičnom priestore

VRÁBLE / Popri situácii s koronavírusom musia samosprávy zvládnuť aj bežné fungovanie, čo môže byť v niektorých situáciách komplikovanejšie. Napríklad vo Vrábľoch už tri týždne odkladali zasadnutie mestského zastupiteľstva. Stretnutie preto vymysleli netradične. Poslanci, spolu s primátorom rokovali vonku na čerstvom vzduchu.

 Mestské zastupiteľstvo vo Vrábľoch sa konalo netradične. Zasadačku museli vymeniť za dvor pred mestským úradom. Podľa slov primátora mesta Tibora Tótha, museli  zabezpečiť všetky znaky štátny znak, preambulu ústavy vlajky.

Na dvore urobili improvizovanú rokovaciu sálu. Všetko prebiehalo za prísnych hygienických opatrení. Pre poslancov boli pripravené aj rukavice. Dodržiavať museli medzi sebou rozostupy. "Myslím si že vzhľadom na okolnosti a situáciu s koronavírusom bola táto možnosť hlasovania vo vonkajšom prostredí určite lepšia," konštatoval poslanec Peter Puškár.


Rokovaniu počasie veľmi neprialo. Vietor sa postaral aj o to, že jeden z poslancov na dvore naháňal podpisový hárok. "To by sa asi na normálnom zasadnutí nestalo ale chytili sme ho našťastie." dodal poslanec Roman Oravec.

Jedenásti poslanci riešili dva hlavné body, prenájom kina a aj novelu rozpočtu mesta. Keďže rokovali na čerstvom vzduchu, pripomienky viac menej prebrali spolu vopred telefonicky."Som tam potreboval vyčleniť prostriedky na boj s Koronavírusom," dodal primátor. Zasadnutie zastupiteľstva dnes trvalo asi 30 minút prerokovali najdôležitejšie body.

Lídri európskych krajín sa nestretli. Rokovali prostredníctvom videokonferencie.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
10:40 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
07:30 Panelák VII.
08:40 Simpsonovci XXIII.
09:05 Simpsonovci XXIII.
08:25 POLICAJTI V AKCII
09:35 Prvé oddelenie II.
10:00 Prvé oddelenie II.
08:35 Máša a medveď II.
08:40 Máša a medveď II.
08:50 Rapotáčik 2
07:40 Psí poslání
09:35 Hluboká voda
11:30 Skoro dospělá