Vo vranovskej fabrike vyrábajú rúška špičkové stroje. Jeden kus urobia do minúty

Vo vranovskej fabrike vyrábajú rúška špičkové stroje. Jeden kus urobia do minúty

VRANOV NAD TOPĽOU / V súvislosti s mimoriadnou situáciou, ktorá zasiahla celý svet, sa vo vranovskej fabrike na výrobu zdravotníckych pomôcok taktiež pustili do výroby ochranných rúšok. Vyrábajú ich špičkové stroje na pletenie a jedno rúško urobia do minúty.

Vo vranovskej fabrike na výrobu zdravotníckych pomôcok bežia stroje na plné obrátky. Fabrika funguje aj v čase mimoriadnej situácie, pokračujú v dohodnutých zákazkách. Časť strojov vyhradili práve na výrobu rúšok. Sú tvorené z jedného celku bez viazania. Vyzerajú ako časť kukly. Sú praktické a priliehajú lepšie na tvár ako bežné rúška.


"Je to vhodné najmä pre lekárov, ktorí majú zaneprázdnené ruky," povedal spolumajiteľ fabriky Stanislav Obický. Aktuálne dokážu vyrobiť asi 8 tisíc rúšok denne. A to majú do ich výroby zapojených len asi desať percent strojov.

Špičkové stroje si nevyžadujú vysoký počet zamestnancov, jeden človek dokáže naraz ustrážiť a obsluhovať až 24 strojov. Rúška obsahujú látku, ktorá ma permanentnú antibakteriálnu úpravu na báze striebra. A je ich možné po vypratí opakovane použiť.

Z koronavírusu majú obavy aj tehotné ženy. Takto reagujú slovenskí lekári:


Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:40 Profesionáli III.
20:25 Everest
23:00 Záhada Hory mŕtvych
19:05 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha III.
21:00 FBI
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:25 Prázdniny!
20:15 Jasmíniny slzy
22:10 Neklidná mysl