Vo vranovskej fabrike vyrábajú rúška špičkové stroje. Jeden kus urobia do minúty

Vo vranovskej fabrike vyrábajú rúška špičkové stroje. Jeden kus urobia do minúty

VRANOV NAD TOPĽOU / V súvislosti s mimoriadnou situáciou, ktorá zasiahla celý svet, sa vo vranovskej fabrike na výrobu zdravotníckych pomôcok taktiež pustili do výroby ochranných rúšok. Vyrábajú ich špičkové stroje na pletenie a jedno rúško urobia do minúty.

Vo vranovskej fabrike na výrobu zdravotníckych pomôcok bežia stroje na plné obrátky. Fabrika funguje aj v čase mimoriadnej situácie, pokračujú v dohodnutých zákazkách. Časť strojov vyhradili práve na výrobu rúšok. Sú tvorené z jedného celku bez viazania. Vyzerajú ako časť kukly. Sú praktické a priliehajú lepšie na tvár ako bežné rúška.


"Je to vhodné najmä pre lekárov, ktorí majú zaneprázdnené ruky," povedal spolumajiteľ fabriky Stanislav Obický. Aktuálne dokážu vyrobiť asi 8 tisíc rúšok denne. A to majú do ich výroby zapojených len asi desať percent strojov.

Špičkové stroje si nevyžadujú vysoký počet zamestnancov, jeden človek dokáže naraz ustrážiť a obsluhovať až 24 strojov. Rúška obsahujú látku, ktorá ma permanentnú antibakteriálnu úpravu na báze striebra. A je ich možné po vypratí opakovane použiť.

Z koronavírusu majú obavy aj tehotné ženy. Takto reagujú slovenskí lekári:


Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

08:55 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
11:15 Deň po tom
13:55 Ľadové kráľovstvo
08:05 Mačka a pes
10:30 Zvedený učiteľkou
12:50 VŠETKO ČO MÁM RÁD
08:50 Vraždy v Brokenwoode IV.
11:20 Knight Rider
13:10 Kuriér
09:45 Knihy od Stonožky
09:50 Medzi nami zvieratkami
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
09:30 Dámský klub
11:25 Phoebe v říši divů
13:15 Red Dog - psí legenda