Podnikateľka darovala policajtovi poukaz na let stíhačkou, podľa súdu to bol úplatok

Podnikateľka darovala policajtovi poukaz na let stíhačkou, podľa súdu to bol úplatok

BANSKÁ BYSTRICA/RIMAVSKÁ SOBOTA / Špecializovaný trestný súd vyniesol rozsudok v kurióznom prípade. Na lavici obžalovaných sedel manželský pár z Rimavskej Soboty, ktorý podľa prokurátora podplácal policajta. Nešlo o peniaze, ale let stíhačkou, ktorý policajt aj absolvoval. Sedel v skúšobnej komisii na odborných skúškach, ktoré manželia potrebovali na prevádzkovanie svojej strážnej služby.

Tvrdili, že to bol iba darček po úspešnom absolvovaní kurzu, no podľa obžaloby išlo o úplatok. Podplácaným bol navyše verejný činiteľ. Policajt, ktorý bol v skúšobnej komisii, v tom čase sedel na stoličke vedúceho oddelenia súkromných bezpečnostných služieb. Let stíhačkou tak dostal na lavicu obžalovaných manželov z Rimavskej Soboty.

​Žena priznala, že let stíhačkou skutočne kúpila, no podľa nej nešlo o úplatok, ale darček. Nemali za to s manželom žiadne výhody, odborné skúšky, ktoré u policajta absolvovali vraj spravili bez jeho pomoci. Súd ale ženu uznal za vinnú. "Uznal ju za vinnú z podplácania a uložil jej trest 700 eur," povedala hovorkyňa špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

V prípade, že by nezaplatila, náhradným trestom by bolo 3 mesačné väzenie. Jej manžela však oslobodili. Nebol totiž pri tom, keď žena let stíhačkou kupovala, ani keď úplatok policajtovi odovzdala.

Problémy má aj samotný policajt, ktorý úplatok prijal. V tomto procese síce vystupoval ako svedok, no priznal, že let stíhačkou aj absolvoval na letisku Sliač. Po prevalení kauzy prišiel o stoličku šéfa oddelenia na krajskom policajnom riaditeľstve a momentálne čelí za korupčné správanie trestnému stíhaniu.

Let stíhačkou ako úplatok? Špecializovaný trestný súd pojednáva kuriózny korupčný prípad. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Fórky, vtipky XXVIII.
08:55 Súdna sieň
07:25 Panelák VII.
08:30 Simpsonovci IX.
09:00 Simpsonovci IX.
07:35 POLICAJTI V AKCII
08:30 ZÁCHRANÁRI
09:30 Prvé oddelenie
08:05 Okido I.
08:15 Viking Vicky
08:35 Máša a medveď III.
07:55 Kde je Albert?
09:30 Henry ze zkumavky
11:15 Zamilovaní