Náplasť na preťažený väzenský systém: Netradičnú väznicu vyrobili z niekdajších kamiónových návesov

Náplasť na preťažený väzenský systém: Netradičnú väznicu vyrobili z niekdajších kamiónových návesov

IDAHO, USA / Novou pýchou polície v Canyon County sa stala netradičná väznica. Je vyrobená z niekdajších návesov, ktoré tam premenili na moderné cely.

"Tento projekt ma uchvátil. Je to plne funkčné, ľahko ovládateľné zariadenie s dobrým dizajnom," povedal šerif Kieran Donahue. 28 kamiónových návesov vyriešilo polícii v Caynon County v štáte Idaho problém, ako sa dostať k miestu pre narastajúci počet väzenkýň. Tamojší obyvatelia totiž volili proti výstavbe novej väznice, a tak mal šerif zviazané ruky. Až kým neoslovil firmu z Missouri, ktorá prišla so šalamúnskym riešením.

​Projekt "Pod 6" vytvoril miesto pre 122 žien. Uvoľní sa tým detenčnému centru, kde zadržané už teraz niet kam dávať. Ich náhradné umiestnenie tak okrsok vyjde na 75 dolárov denne. Hlavným kritériom bolo, aby projekt obstál v bezpečnosti. Okrem desiatok kamier monitorovacích zariadení k nej prispievajú aj novinky ako táto. "Zadržaná vojde do dverí aj s putami na rukách. Až keď mi ich prestrčí cez tento otvor, jej ich dám dole," prezradil šerif.

Náplasť na preťažený väzenský systém bude okrsok stáť 13 miliónov dolárov. Okrem triedy a spoločenskej miestnosti zahŕňa aj dve rekreačné centrá. Je nadizajnované tak, aby ho bolo možné ovládať zvonka a oproti bežným väzniciam má ešte jeden bod k dobru - odsúdeným umožní kontakt s denným svetlom.

Nová väznica v Rimavskej Sobote. Stavať sa malo formou PPP projektu. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 12 hrdinov
23:10 Agentka v utajení
01:25 Môj príbeh
22:35 Vaša výsosť
00:30 Horúce strely 2
02:00 Bieli vlci
22:50 Walking Dead IX.
00:00 Kráľovná juhu III.
00:55 Kutyil s.r.o.
22:55 Okido II.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
22:25 Poznáš muže svých snů
00:00 Modré diamanty
01:40 Strážce spravedlnosti I.