Mal som ju v telefóne uloženú ako "babu z Nových Zámkov", hovorí Danko o Zsuzsovej

Mal som ju v telefóne uloženú ako "babu z Nových Zámkov", hovorí Danko o Zsuzsovej

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Predseda Národnej rady a Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa na tlačovej konferencii vyjadril ku svojim telefonátom s Alenou Zsuzsovou. Odpovedal aj na niektoré novinárske otázky. Popiera, že by s ňou kedykoľvek preberal politické či ekonomické témy, vraj to bolo len nezáväzné flirtovanie.

Predseda NR SR tvrdí, že jeho komunikácia s Alenou Zsuzsovou bola čisto súkromným, nezáväzným flirtom. Vraví, že jej identitu nepoznal: "Nemal som ani potuchy, že táto pre mňa virtuálna žena sa volala Zsuzsová. Ja som ju mal v telefóne uloženú ako "babu z Nových Zámkov.

Zsuzsová sa mu vraj ozvala v priebehu roku 2013, poslala mu fotografiu. "Je prirodzené, že sa mi ženy páčia. Bol som pred rozvodom. Koho by tá fotografia nepotešila," komentoval to Andrej Danko. 

​Danko zdôraznil, že sa s Alenou Zsuzsovou nikdy osobne nestretol.

"Nekomunikoval som osobne, komunikoval som s virtuálnou ženou, ktorá vyzerala úplne inak," hovorí Andrej Danko.

Nikdy s ňou vraj nepreberal nielen politické a ekonomické témy, ale ani nič v súvislosti s dvojnásobnou vraždou, pre ktorú stojí Zsuzsová pred súdom: "Keď si vypočujete moje súkromné telefonáty, musíte uznať, že k žiadnej politickej kompromitácii nemohlo dôjsť."

​Andrej Danko odmieta aj to, že by bol vydieraný Mariánom Kočnerom, v ktorého telefóne sa nahrávka našla. Hovoril o porušovaní základných ľudských práv a o metódach ŠtB.

Kritizoval opozičných politikov ale aj médiá, ktoré vraj nahrávky jeho telefonátov zneužívajú v predvolebnom boji a povedal, že "chcem vytvoriť vládu, ktorá bude znovu dodržiavať ľudské práva.

Pozrite si tlačovú konferenciu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:35 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:25 Fórky, vtipky XXVIII.
05:00 Prvé oddelenie II.
05:20 Rodinné záležitosti
06:05 Nevinní
05:05 Kutyil s.r.o. II.
05:45 Prvé oddelenie
06:25 TIPOS INFO
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 Let’s Dance: Revolution
07:05 Red Dog - psí legenda
08:45 Zamilovaní