Neuveriteľná energia. Na pódium vystúpil exprezident Rudolf Schuster a odspieval dvojhodinový koncert

Neuveriteľná energia. Na pódium vystúpil exprezident Rudolf Schuster a odspieval dvojhodinový koncert

VINIČKY / Bývalý prezident Rudolf Schuster neprestáva ohurovať svoje okolie. Aj v jeho 86 rokoch stále platí, že čo si zaumieni to aj urobí. Znova sa totiž postavil na pódium a odspieval takmer dvojhodinový koncert. Repertoár bol však tentoraz iný ako na minulých vystúpeniach. Navyše nespieval po slovensky.

Repertoár tretieho koncertu prezidenta pozostával z maďarských piesní. Najvhodnejšie prostredie našiel v tokajskej vínnej pivnici. "Lepšie miesto sme nemohli vybrať, lebo tu žije aj maďarská menšina, najlepšie víno čo máme na Slovensku je vzácne tokajské víno," hovorí exprezident Rudolf Schuster. 

S maďarským jazykom prišiel do kontaktu už ako malý chlapec. Túto výhodu neskôr zúročil v politike pri medzinárodných rokovaniach, keď nepotreboval tlmočníka.

Rudolf Schuster zaspieval známe šlágre, ale aj veľmi osobné skladby. Medzi pesničkami, domácim a zahraničným hosťom, navyše porozprával mnoho príhod s jeho typickým humorom. "Keď vidím, koľko energie má dnes, tak si viem predstaviť, koľko energie musel mať, keď bol malý chalan a baví ma to počúvať, pretože je to veľmi inšpiratívne," vyjadril sa aj generálny riaditeľ TV JOJ Marcel Grega. 

Prezident si dal mimoriadne záležať na kvalite vystúpenia. Sprevádzala ho ľudová hudba a pri duetách aj operná speváčka. Pódium bolo nabité energiou. "Úžasne, on spieva od srdca a ľudí zabáva, rád spieva a má aj hlas," vraví operná speváčka Lívia Nagy Abaházi. "Musím povedať, že som to mesiac cvičil, lebo to by naraz nešlo a som rád, že sa to ľuďom páčilo," dodal Schuster. 

Záver patril potlesku a gratuláciám k famóznemu výkonu. Prítomní len krútili hlavami nad tým, čo dokázal človek, ktorý len nedávno absolvoval ťažkú operáciu srdca a kvôli nej sa musel dokonca šetriť. "Ja keby som mal 86 rokov a budem takto spievať v tomto veku, tak budem veľmi spokojný so sebou," dodal Marcel Grega. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

12:50 Nové bývanie
14:00 Na chalupe
15:00 Bez servítky
12:45 Profesionáli III.
13:35 Simpsonovci V.
14:05 Simpsonovci V.
13:20 Kutyil s.r.o. II.
14:10 Prvé oddelenie
14:30 Prvé oddelenie
13:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
13:45 Volám sa Caillou V.
14:10 Pat a Mat
13:15 Dešťová víla
15:05 Paříž počká
16:45 Americká Miss India