FOTO: Andrej Danko sa dostal do príkladov z fyziky. Študenti riešili aj jeho stožiar

FOTO: Andrej Danko sa dostal do príkladov z fyziky. Študenti riešili aj jeho stožiar

BRATISLAVA / Andrejko si v Bratislave postavil 30-metrový stožiar, na vrchole ktorého majestátne viala hrdo napnutá vlajka. Tak sa začína jedna z úloh súťaže Fyzikálny náboj. No a v ďalšej sa už okrem Andreja spomína aj Danko. Zdá sa, že autori úloh sa pohrali s témami súčasnosti. Či si to uvedomili žiaci nevieme. Rodičia a aj ďalší dospeláci však zareagovali okamžite.

Do príkladov fyzikálneho náboja sa dostal tak stožiar, ako aj sám Andrej Danko, no a aj jeho výložky. Upozornila na to na sociálnej sieti mama jedného zo študentov strednej školy. Jej status rozosmial viacerých. Spomínané príklady riešili študenti v stredných škôl. Tí sa teda teda mali dovtípiť, o koho ide. Či to bola podobnosť iba náhodnú sme sa pýtali autorov zbierky úloh.  "Politike sa pri tvorbe zadaní snažíme vyhýbať, teraz sa nám tam ale dostali dva odkazy na pána Danka," povedal jeden z autorov. 

Autormi príkladov sú väčšinou študenti univerzity. Tohto roku súťaž Fyzikálny náboj zorganizovali v Bratislave a ďalších 7 mestách Európy. TV JOJ oslovila aj šéfa parlamentu, či vôbec vie, že sa dostal do úloh z fyziky a čo na to hovorí. Odpoveď sa nám ale do uzávierky získať nepodarilo. "Týmto odkazom sme nechceli uraziť pána Danka ani nikoho iného. Sme ale radi, že sa nám takouto formou, aj keď nečakane, dostať fyziku do popredia verejnosti," dodal autor Matej Králik.  Nie je však prvým politikom. Za posledných 30 rokov sa vraj v rámci súťaží objavili mená aj ďalších. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

14:30 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
17:00 Cumlikátor
19:00 Krimi
14:45 Zlato v garáži III.
15:10 Šlamastika
16:55 Vráť sa mi
12:40 Všetko čo mám rád
15:20 Nikto nie je dokonalý
16:50 Inkognito
14:55 Tashiho svet
15:05 Bob a Bobek králiky z klobúka
15:15 Jahôdka a jej kamaráti I.
14:45 Král Vánoc
16:30 Victor Davis: Cesta na vrchol
18:10 Jeden a půl rytíře