Pri tragickej nehode autobusu vyhasol aj život 17-ročného Martina: Jeho starý otec prehovoril, čo sa v ten deň dialo

Pri tragickej nehode autobusu vyhasol aj život 17-ročného Martina: Jeho starý otec prehovoril, čo sa v ten deň dialo

KOLÍŇANY / Tragická nehoda pripravila mnohé rodiny o deti, rodičov a vnúčatá. Pocity zúfalých príbuzných sa neopísateľné. Rozprávali sme sa so starým otcom, ktorý prišiel o vnuka. Rodina 17-ročného Martina najskôr ani netušila, že aj on mohol sedieť v autobuse.

Ťažké chvíle zažíva aj starý otec, ktorému zahynul vnuk. 17-ročný Martin je jednou z 12 obetí tragickej nehody. Rodičia prišli o jediné dieťa. V osudný deň mu skončilo vyučovanie skôr a preto sadol do autobusu. "My sme čakali až do štvrtej kedy príde domov, my sme nevedeli, že je tam. Mal byť do tretej v škole,"  povedal starý otec Eugen Balkó. Chlapec však domov neprišiel a rodina vytušila, že je zle. O tom, že Martin zomrel sa dozvedel podvečer. Paradoxne autobusom sa mala viesť aj jeho stará mama. Eugen bol ale v Nitre autom a zobral ju domov. "Manželku som zobral 5 minút pred autobusom," pokračoval.  Martinova mama, ktorá prišla o jediné dieťa je tiež vodičkou autobusu. Pracuje v tej istej spoločnosti, ktorej patrí havarovaný autobus.  

Na syna a vnuka bola rodina hrdá. Bol výborným študentom, športoval a mal veľa plánov, ktoré už nestihol. Starý otec chce, aby vnukovi ale aj ostatným stále horela sviečka, na pietne miesto chodí viackrát za deň. "To je pohroma pre celú dedinu, toto ani cez vojnu tu nebolo naraz toľko obetí," dodal starý otec. Prvú obeť nehody pochovajú v Kolíňanoch už v sobotu. V nedeľu bude za všetky obete zádušná omša. "Každá rodina bude mať samostatne pohreb a niektoré rodiny aj samostatné zádušné omše," vyjadril sa starosta Róbert Balkó. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

12:25 TOP STAR
12:45 IQ TAXI
13:20 NOVÝ ŽIVOT
11:40 NA CHALUPE
13:00 Prvé oddelenie
13:30 Prvé oddelenie
12:00 Kosti VII.
13:00 Kosti VII.
14:00 Vražedné čísla I. + II.
12:25 Krtko
12:35 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
12:45 Bob a Bobek králiky z klobúka
11:30 Všechno musí pryč
13:15 Duchové z Nantucketu
15:05 Čarodějovy hodiny