Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 15. novembra 1989

Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 15. novembra 1989

ČESKO / SLOVENSKO / Ani pätnásteho novembra 1989 ešte nič v našej tlači nenaznačovalo, že koniec vlády jednej strany sa blíži. Presne pred tridsiatimi rokmi zaberali prvé stránky novín informácie z rokovania federálneho zhromaždenia, či správy o novej linke na jogurty. Po páde Berlínskeho múru sme tak zostávali v podstate poslednou baštou režimu v strednej Európe.

Orgán Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska Pravda prináša správu o začiatku pätnástej schôdze Snemovne ľudu a snemovne národov Federálneho zhromaždenia Československej socialistickej republiky. Na rokovaní sa zúčastnili aj súdruhovia Miloš Jakeš a Gustáv Husák. Rokovanie československého parlamentu otvoril predseda Federálneho zhromaždenia Alois Indra.

Orgán ministerstva poľnohospodárstva a výživy Slovenskej socialistickej republiky a Slovenského výboru zväzu družstevných roľníkov Roľnícke noviny hneď pod fotografiou z pätnástej schôdze prináša správu o novej jogurtovej linke, ktorá pribudne v Bratislave a zásobí celé Slovensko. Schádzať z nej budú jogurty biele aj ochutené sirupmi, či kusovým ovocím a výrobky budú mať predĺženú trvanlivosť až 14 dní. Orgán Slovenského ústredného výboru Československého zväzu telesnej výchovy Šport pripomína fanúšikom futbalu, že o dvadsiatej druhej hodine nášho času sa v Lisabone začne kvalifikačný zápas československej reprezentácie s Portugalskom. To pred zápasom nerezignovalo, hoci nastupuje s trojgólovou stratou a posilnilo ofenzívu. Rozhodnutie o postupujúcom na majstrovstvá sveta vo futbale 1990 v Taliansku sa blíži.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:20 Krimi
05:50 Noviny TV JOJ
06:20 SpongeBob SquarePants IX.
05:25 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
08:00 "Kotva u přívozu"
05:15 Extrémne metódy rodičovstva
05:55 Veľké upratovanie: New York I.
06:40 Tajné životy boháčov IV.
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:10 Albert spoznáva svet
06:15 Kouzlo Vánoc
08:05 Vztah pro psa
09:40 Vánoční show