Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 15. novembra 1989

Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 15. novembra 1989

ČESKO / SLOVENSKO / Ani pätnásteho novembra 1989 ešte nič v našej tlači nenaznačovalo, že koniec vlády jednej strany sa blíži. Presne pred tridsiatimi rokmi zaberali prvé stránky novín informácie z rokovania federálneho zhromaždenia, či správy o novej linke na jogurty. Po páde Berlínskeho múru sme tak zostávali v podstate poslednou baštou režimu v strednej Európe.

Orgán Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska Pravda prináša správu o začiatku pätnástej schôdze Snemovne ľudu a snemovne národov Federálneho zhromaždenia Československej socialistickej republiky. Na rokovaní sa zúčastnili aj súdruhovia Miloš Jakeš a Gustáv Husák. Rokovanie československého parlamentu otvoril predseda Federálneho zhromaždenia Alois Indra.

Orgán ministerstva poľnohospodárstva a výživy Slovenskej socialistickej republiky a Slovenského výboru zväzu družstevných roľníkov Roľnícke noviny hneď pod fotografiou z pätnástej schôdze prináša správu o novej jogurtovej linke, ktorá pribudne v Bratislave a zásobí celé Slovensko. Schádzať z nej budú jogurty biele aj ochutené sirupmi, či kusovým ovocím a výrobky budú mať predĺženú trvanlivosť až 14 dní. Orgán Slovenského ústredného výboru Československého zväzu telesnej výchovy Šport pripomína fanúšikom futbalu, že o dvadsiatej druhej hodine nášho času sa v Lisabone začne kvalifikačný zápas československej reprezentácie s Portugalskom. To pred zápasom nerezignovalo, hoci nastupuje s trojgólovou stratou a posilnilo ofenzívu. Rozhodnutie o postupujúcom na majstrovstvá sveta vo futbale 1990 v Taliansku sa blíži.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:45 Krimi
06:15 Noviny TV JOJ
07:10 Labková patrola
05:20 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:30 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
05:20 Prvé oddelenie
05:40 Prvé oddelenie
06:05 Ako som prežil
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:35 Cesta za snem
07:25 Zkratky ke štěstí
09:15 Až vyjde měsíc