Ďuriš Nicholsonová reaguje na výpoveď svedka, že jej mal ponúknuť Kočnerovu zmenku

06.11.2019 13:18 Noviny.sk Slovensko

Ďuriš Nicholsonová reaguje na výpoveď svedka, že jej mal ponúknuť Kočnerovu zmenku

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Na hlavnom pojednávaní v prípade kauzy miliónových zmeniek svedok Ivan Cvik mal vraj na podnet Kočnera ponúknuť takzvanú piatu zmenku aj Richardovi Sulíkovi a ľuďom v jeho okolí, vrátane Lucie Ďuriš Nicholsonovej. Tá sa proti tomu ostro ohradila a zverejnila aj komunikáciu s Ivanom Cvikom.

Kočner od svedka Ivana Cvika vraj chcel, aby piatu zmenku v hodnote 26 miliónov eur ponúkol aj Richardovi Sulíkovi a ľuďom okolo neho, vrátane exmanželky novinára Toma Nicholsona Lucie Ďuriš Nicholsonovej. Tá sa voči vyjadreniu rázne ohradila. 

"​Je to nielen nepravdivé, ale aj absurdné tvrdenie. Cvika nepoznám, nikdy som s nikým, s Cvikom ani s nikým iným, nehovorila o kúpe žiadnej zmenky," uviedla v stanovisku. 

Z medializovaných informácií o Cvikovej výpovedi pred súdom je podľa nej zrejmé, že v jej prípade obhajca Marek Para svedkovi Cvikovi položil navádzajúcu otázku, v ktorej on a nie svedok, explicitne spomenul moje meno.

​Cvik na otázku Kočnerovho obhajcu Mareka Paru, či ponúkal zmenku aj Lucii Ďuriš Nicholsonovej, povedal: „Mám pocit, že áno." Kočner vraj chcel, aby ľudia okolo Sulíka mali istotu, že zmenka je pravá.

"Ide o vymyslený a absurdný blud,  ktorého cieľom je diskreditácia mojej osoby a SaS pred kľúčovými parlamentnými voľbami 2020, aby nedošlo k vytvoreniu novej vlády zo strán demokratickej opozície," dodala. 

 Politička zároveň zverejnila komunikáciu so spomínaným svedkom v kauze miliónových zmeniek. "Túto komunikáciu som vyhľadala spomedzi tisíciek správ a podnetov, ktoré dostávam od občanov. Bolo to v roku 2013, keď mi tento človek napísal," povedala pre TV JOJ Nicholsonová. "Potom sa mi snažil odporučiť nejaký hotel v Prahe, keď ja som tam bola v roku 2014 s mojim manželom. Ja som sa mu poďakovala za tip," pokračuje. 

"Potom mi zrazu ten človek sám od seba 21.7.2017 sám od seba napísal, že či má niekto záujem o dokument, ktorý ukáže pravú tvár Kočnera a Ruska a zachráni Markíze 70 miliónov eur," vraví s tým, že jej ale žiaden mail od neho neprišiel. "Na ďalšie správy od tohto pána som prestala reagovať, ako môžete aj vidieť v priloženom screenshote," uzavrela. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
05:15 Kixšou
05:55 Súdna sieň
05:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:10 Můj kamarád delfín
07:50 Zůstaň nablízku
09:30 Až vyjde měsíc