Zistenia TV JOJ: Z bývalého zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milana Mihálika je vyšetrovateľ

Zistenia TV JOJ: Z bývalého zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície Milana Mihálika je vyšetrovateľ

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Milan Mihálik, ktorého predviedla koncom septembra polícia na výsluch, po štrukturálnych zmenách v Národnej kriminálnej agentúre už v NAKA nepracuje a je z neho radový policajt. Podľa zistení portálu Noviny.sk bol v rámci reorganizačných zmien preradený na pozíciu vyšetrovateľa a v polícii nezastáva žiadnu riadiacu funkciu.

Milan Mihálik je vyšetrovateľom od 1. 10. 2019. K osobe policajta Mihálika dopoludnia pre TV JOJ len krátko reagovalo Oddelenie komunikácie a prevencie PPZ SR: "V tejto súvislosti môžeme len povedať, že vami uvedená osoba nepracuje na NAKA."

Kde skončil Mihalik?

Zatiaľ čo Prezídium policajného zboru SR tají, kde bol policajt Mihálik pridelený, ministerstvo vnútra je už konkrétnejšie. Pre TV JOJ reagovala kancelária ministerky Sakovej: "Keďže ide o policajta, ktorý nie je zaradený v riadiacej funkcii,môžeme len potvrdiť, že je preradený v rámci okresného riaditeľstva Policajného zboru v Nitre." Samotný policajt Mihálik pre jojkársky portál potvrdil, že pracuje na pozícii vyšetrovateľa od 1.10.2019. 

Mihálika ešte ako zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície koncom septembra predviedli spolu s Pavlom Vorobjovom a Michalom Zubčákom detektívi Úradu inšpekčnej služby, a to pre prípad lustrovania novinára Jána Kuciaka.  Trojica policajtov figuruje v trestnom stíhaní pre prípad lustrácií novinára. Mihálika a Zubčáka vyšetrovatelia po výsluchu prepustili bez obvinení, trestne stíhajú Vorobjova. Ten s médiami naďalej nekomunikuje.

Mihálik v deň predvedenia reagoval bezprostredne po výsluchu, len cez svojho advokáta. "Vzhľadom na prebiehajúce sa vyšetrovanie klient sa momentálne nebude vyjadrovať," uviedol jeho právny zástupca Eugen Cimmermann.

Akú úlohu pri lustráciach neskôr zavraždeného novinára, či vôbec nejakú, mal ešte donedávna riadiaci policajt z Národnej jednotky finančnej polície NAKA, vyšetrovatelia naďalej zisťujú.

Pozrite si archívnu reportáž o téme: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Nákupné maniačky
06:05 Skutočné príbehy
06:55 Skutočné príbehy
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
06:20 Černí baroni
08:10 Tankový prapor
09:40 Romantici