Polícia objavila v kamióne na juhovýchode Anglicka 39 tiel

Polícia objavila v kamióne na juhovýchode Anglicka 39 tiel

ESSEX / Šokujúci nález na juhovýchode Anglicka. Polícia objavila v kamióne 39 bezvládnych tiel. Jednou z obetí je tínedžer. Šofér kamióna pochádza zo Severného Írska a skončil v putách. Vozidlo prišlo do Veľkej Británie zrejme z Bulharska. Totožnosť obetí polícia zisťuje.

Policajti, záchranári a vyšetrovatelia v grófstve Essex sú od skorého rána na nohách. Krátko pred treťou hodinou nášho času dostali prvé hlásenie o podozrivom náklade v jednom z kamiónov, ktorý sa nachádzal v priemyselnom parku. Zatiaľ nie je jasné, kto záchranné zložky na mŕtvoly upozornil. Po príchode na miesto našli 39 osôb, ktorým už nevedeli pomôcť. O udalosti informoval portál The Telegraph. 

"Zadržali sme vodiča. Ide o 25-ročného muža zo Severného Írska. Je podozrivý z vraždy a zostáva vo väzbe,uviedla policajtka Pippa Mills. Podľa doterajších informácií bol kamión registrovaný v Bulharsku a hranice Británie prekročil už v sobotu v Holyhead, čo je takmer 500 kilometrov od miesta, kde našli telá. 

Podľa odborníkov na nákladnú dopravu si však zvolil netradičnú trasu. Najskôr šiel podľa všetkého do Írska až potom trajektom do britského prístavu. Zrejme sa tým chceli vyhnúť sprísneným kontrolám v Doveri a Calais. Úrady nariadili pitvu tiel.

"Ide o tragickú udalosť, pri ktorej veľké množstvo ľudí prišlo o život. Momentálne vyšetrujeme, čo sa stalo," uviedol zástupca polície Andrew Mariner. Uviedol tiež, že sa snažia identifikovať obete, avšak to zrejme zaberie nejaký čas. Miestne obchody vyšetrovanie zrejme naruší, polícia sa ale snaží, aby to trvalo čo najkratšie. Kamión neskôr poobede presunuli na bezpečné zaistené miesto. 

"Zdesenie" nad nálezom v Essexe vyjadril premiér Boris Johnson. Vyhlásil, že je v myšlienkach s tými, ktorí zomreli, aj s ich blízkymi. Zároveň uviedol, že ministerstvo vnútra ho o prípade pravidelne informuje a že chce spolupracovať s políciou pri objasnení tragédie.

Britská ministerka vnútra Priti Patel uviedla, že je tragickým incidentom "šokovaná a zarmútená". "Essexská polícia zatkla jedinca a my jej teraz musíme dať priestor pre vyšetrovanie," dodala ministerka.

Spravodajská stanica BBC upozornila, že dnešný prípad pripomína kauzu z roku 2000, kedy colníci pri kontrole holandského kamiónu v prístave Dover našli telá 58 udusených Číňanov. Pokus o ilegálne prekročenie hraníc prežili vtedy len dvaja migranti.

V roku 2015 sa v Rakúsku v odstavenom chladiarenskom voze, ktorý prišiel z Maďarska, našlo 71 mŕtvych utečencov.

Zdroj: noviny.sk/The Telegraph/BBC

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem