V dome prezidentky Zuzany Čaputovej nahlásili bombu

V dome prezidentky Zuzany Čaputovej nahlásili bombu

PEZINOK / Bomba v dome prezidentky Zuzany Čaputovej. Na adrese, kde býva hlava štátu zasahovali všetky záchranárske zložky. Policajti prijali anonymný oznam o výbušnine a zakrátko už oznamovateľku vystopovali. Ide o psychiatrického pacienta.

Ako prvý o tom informoval portál HNonline. Do miesta bydliska slovenskej prezidentky boli ihneď po nahlásení bomby privolané všetky záchranárske zložky. Policajti oznam nebrali na ľahkú váhu, celú ulicu na niekoľko hodín uzavreli a evakuovali aj obyvateľov susedných domov. "Uvedené oznámenie sme okamžite preverili, na miesto boli vyslaní pyrotechnici  a psovod so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín," informovala policajná hovorkyňa Veronika Slamková. 

"Informáciu môžem potvrdiť, pani prezidentkaje v poriadku. Pre podrobnejšie informácie sa obráťte na políciu," uviedol pre noviny.sk hovorca prezidentky Martin Strižinec. 

Policajti za 45 minút od prijatia oznámenia vypátrali volajúcu, bola ňou psychiatrická pacientka, ktorá zatelefonovala z jednej z bratislavských nemocníc. "Na základe týchto zistení bola operačným strediskom ihneď na miesto vyslaná hliadka PZ. Po príchode na miesto policajti v čase okolo 20:00 h obmedzili na osobnej slobode ženu, podozrivú zo spáchania uvedeného skutku," pokračovala policajná hovorkyňa. 

Či bola Zuzana Čaputová v čase preverenia oznamu v dome nám jej hovorca neprezradil, nechcel udalosť komentovať, potvrdil, ale že prezidentka je v poriadku. A teda nie len ona, nikomu sa nič nestalo, pyrotechnická prehliadka skončila s negatívnym výsledkom - išlo o falošný oznam. "V tejto súvislosti vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy. Podozrivá 52-ročná žena bola umiestnená v cele policajného zaistenia,"  uzavrela Slamková. 

Prezidentka Zuzana Čaputová o spravodlivosti na Slovensku: 

Zdroj: noviny.sk/hnonline.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

12:45 Nové bývanie
13:50 Na chalupe
14:50 Bez servítky
12:50 Profesionáli III.
13:35 Simpsonovci V.
14:05 Simpsonovci V.
11:45 Nákupné maniačky
13:15 Kutyil s.r.o. II.
13:55 Prvé oddelenie
13:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
13:25 Rev a motoroví miláčikovia I.
13:50 Volám sa Caillou V.
11:35 Mámy na nože
13:15 Tygří oči
14:55 Štěstí jménem Lucky