Obyvatelia Rimavskej Soboty zostali bez vody: Škôlky pozatvárali, v nemocnici museli presunúť operácie

Obyvatelia Rimavskej Soboty zostali bez vody: Škôlky pozatvárali, v nemocnici museli presunúť operácie

RIMAVSKÁ SOBOTA / Obyvatelia Rimavskej Soboty sa zobudili do nepríjemného rána. V meste totiž nefungoval prívod vody. Dôvodom boli až dve poruchy potrubí. Niektoré škôlky a školy zostali zatvorené, iné fungovali v obmedzenom režime. Problémy nastali aj v rimavskosobotskej nemocnici.

Ako prvé prasklo v stredu večer obrovské potrubie nad mestom, ktoré zásobuje centrum mesta.  "V podvečerných hodinách sa vyskytla veľká porucha na prívodnom potrubí z vodojemu Bokorová, z ktorého je zásobované centrum mesta," informovala  Slavomíra Vogelová, hovorkyňa STVPS. 
V mieste poruchy voda zatopila celé okolie a pole. Na miesto preto okamžite smerovali vodári, situáciu im ale sťažovala stále valiaca sa voda. Vodu z potrubia sa im nakoniec podarilo preregulovať do iného pásma.

Okolo jedenástej večer ale došlo k ďalšej poruche, a to rovno v meste. Voda zaliala Železničnú ulicu a nasledovala ďalšia odstávka, čo spôsobilo, že väčšina mesta zostala úplne bez dodávok vody. Podľa informácií TV JOJ niektoré škôlky a školy museli zatvoriť, čo spôsobilo problémy najmä rodičom, ktorí sa chystali za povinnosťami. Iné škôlky zostali v takzvanom obmedzenom režime, fungovali len doobeda do času, kedy vodu nepotrebovali na obedy. Potom si museli rodičia pre svoje deti prísť. Zatvorené zostali aj mnohé firmy a výrobne. 

Problémy v nemocnici

Prerušené dodávky vody sa dotkli najmä nemocnice. Vedenie muselo návštevy obmedziť a plánované operácie boli doktori nútení preložiť. Mesto do areálu rimavskosobotskej nemocnice pristavilo obrovské cisterny s pitnou a úžitkovou vodou. "Hneď ráno zasadol krízový štáb, ktorý prijal nevyhnutné opatrenia. Nemocnica súčasne obmedzila plánované operačné zákroky, alebo návštevy," vyjadril sa Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet Zdravia. 

Cisterny vodári pristavili aj do mesta, aby si ľudia mohli prísť načerpať vodu. "Dnes pred štvrtou bola porucha opravená a postupne napúšťame celý systém," dodala Vogelová. V týchto chvíľach by už mala byť dodávka pitnej vody úplne obnovená v celom meste.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:50 NA HRANE
22:30 SEDEM
20:25 Jurský park 3
22:30 TAKE ME OUT
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
22:55 ŽREBOVANIE
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
20:15 Líbat nevěstu zakázáno
22:10 Vzpomeň si
23:50 Gringo: Zelená pilule