FOTO: Detská lekárka sa po službe v nemocnici mení na maliarku. Pacientom na stenách vytvára takéto obrazy

FOTO: Detská lekárka sa po službe v nemocnici mení na maliarku. Pacientom na stenách vytvára takéto obrazy

PARTIZÁNSKE / Malí pacienti nemocnice v Partizánskom sa ozvali redakcii TV JOJ, aby sme prišli do nemocnice. Chceli totiž ukázať, aká šikovná je ich pani doktorka. Izabela Kubová ich nielen lieči, ale stará sa aj o to, aby sa v nemocničnom prostredí dobre cítili. Po službe vezme do rúk štetec a maľuje na steny krásne obrazy.

 Sympatická lekárka sa stará nielen o zdravie svojich pacientov, ale aj o to, aby sa im na detskom oddelení páčilo. "Z tých všetkých odborov ma lákalo detské lekárstvo, lebo deti sú naše všetko a oplatí sa pre ne žiť," objasnila výber svojho povolania lekárka Izabela Kubová. Vďaka šikovnosti a obetavosti lekárky sa deti v izbách cítia akoby boli v rozprávke. "Psychika je pre liečbu dôležitá, ak sa deti cítia dobre, tak sa aj rýchlejšie vyzdravejú," poznamenala. Aj preto sa rozhodla, že biele steny na izbách skrášli svojimi maľbami. Vždy po službe vezme do rúk štetec a pustí sa do práce.   

"Je to veľmi prekvapivé, že lekárka vo svojom voľnom čase maľuje rozprávky na steny, aby spríjemnila deťom pobyt," vyjadril sa riaditeľ nemocnice  Martin Hudec. Malým pacientom sa jej kresby páčia. Veď tom, aké obrázky budú na stenách rozhodujú aj oni sami. Čoskoro bude pomaľované celé oddelenie.  

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:30 Prvé oddelenie II.
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:05 Prvé oddelenie
05:40 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
06:05 BUČKOVCI 3
07:25 Keď je pečenie umenie III.
07:55 Keď je pečenie umenie III.
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
05:05 12 darů do života
07:10 Lord of the Dance
08:55 Psí poslání