FOTO: Detská lekárka sa po službe v nemocnici mení na maliarku. Pacientom na stenách vytvára takéto obrazy

FOTO: Detská lekárka sa po službe v nemocnici mení na maliarku. Pacientom na stenách vytvára takéto obrazy

PARTIZÁNSKE / Malí pacienti nemocnice v Partizánskom sa ozvali redakcii TV JOJ, aby sme prišli do nemocnice. Chceli totiž ukázať, aká šikovná je ich pani doktorka. Izabela Kubová ich nielen lieči, ale stará sa aj o to, aby sa v nemocničnom prostredí dobre cítili. Po službe vezme do rúk štetec a maľuje na steny krásne obrazy.

 Sympatická lekárka sa stará nielen o zdravie svojich pacientov, ale aj o to, aby sa im na detskom oddelení páčilo. "Z tých všetkých odborov ma lákalo detské lekárstvo, lebo deti sú naše všetko a oplatí sa pre ne žiť," objasnila výber svojho povolania lekárka Izabela Kubová. Vďaka šikovnosti a obetavosti lekárky sa deti v izbách cítia akoby boli v rozprávke. "Psychika je pre liečbu dôležitá, ak sa deti cítia dobre, tak sa aj rýchlejšie vyzdravejú," poznamenala. Aj preto sa rozhodla, že biele steny na izbách skrášli svojimi maľbami. Vždy po službe vezme do rúk štetec a pustí sa do práce.   

"Je to veľmi prekvapivé, že lekárka vo svojom voľnom čase maľuje rozprávky na steny, aby spríjemnila deťom pobyt," vyjadril sa riaditeľ nemocnice  Martin Hudec. Malým pacientom sa jej kresby páčia. Veď tom, aké obrázky budú na stenách rozhodujú aj oni sami. Čoskoro bude pomaľované celé oddelenie.  

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Doktori II.
18:20 Doktori II.
19:30 ŽREBOVANIE
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Dr. House II.
18:10 Požiarnik Sam VIII.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti I.
18:50 Viking Vicky
16:20 Belle
18:15 Slunce, seno, erotika
20:15 Fakjů pane učiteli