V historickom parku pri kaštieli Betliar privítali množstvo dobrovoľníkov

V historickom parku pri kaštieli Betliar privítali množstvo dobrovoľníkov

BETLIAR / Múzeu po vyhorení hradu Krásna Hôrka chýbajú financie na sezónnych pracovníkov, a tak sa rozhodli pomôcť dobrovoľníci. Práce bolo viac než dosť, pretože aj nedávne lokálne búrky tam spôsobili spúšť. No ľudia sa nezľakli, zobrali lopaty, hrable, aj ťažkú techniku a pustili sa do práce.

Historický park pri kaštieli Betliar si zamiluje každý, kto doňho vkročí. Aj preto sa do brigády zapojili ľudia všetkých vekových kategórií, a to tak dôchodcovia ako aj deti.

Okrem čistenia a odstraňovania náletových drevín či úpravy terénu, ľudia upratovali aj škody po lokálnych búrkach, ktoré sa okresom prednedávnom prehnali.

Všetci dobrovoľníci boli na začiatku brigády preškolení. Keďže 57-hektárový anglický park patrí medzi najvýznamnejšie na Slovensku, pracovať museli pod odborným dohľadom.

Desiatky nadšených ľudí s chuťou do práce potešili aj vedenie múzea, ktoré pomoc naozaj potrebuje. "Kvôli absencii hradu Krásna Hôrka sa múzeum ocitlo v náročnej finančnej situácii, kedy si nemôžeme dovoliť zamestnať dostatok letných sezónnych pracovníkov," vysvetľuje Tímea Máteová, riaditeľka SNM - Múzea Betliar. 

Brigáda bola naozaj úspešná, park je opäť o čosi krajší. Napriek dnešnej vysokej účasti vedenie múzea verí, že najbližšie sa do skrášľovania parku zapojí ešte viac ľudí

Vojenská brigáda z Nemecka si prišla uctiť pamiatku padlých vojakov do Važca: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

15:00 Prestreté
16:05 Modrý kód
17:30 Noviny
15:05 Simpsonovci IX.
15:35 Poklady z blšáku VII.
16:05 Zlato v garáži VI.
14:50 Dr. House VIII.
15:50 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
16:55 Súdna sieň
15:10 Ruby z dúhy II.
15:35 Strážca vesmíru Roger
15:45 Máša a medveď III.
15:05 Mámy na nože
16:40 Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni
18:25 Americká Miss India