Jasno
25°
Bratislava
Ladislav
27.6.2022
Dopravu na časti diaľnice D1 a na privádzači obmedzia na viac ako mesiac
Zdielať na
Slovensko

Dopravu na časti diaľnice D1 a na privádzači obmedzia na viac ako mesiac

Archívna reportáž

KOŠICE/PREŠOV / Doprava na časti diaľnice D1 na moste medzi Prešovom a Košicami a na privádzači v Košiciach bude od nedele obmedzená viac ako mesiac.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) pre výmenu mostných záverov čiastočne uzavrie pravý jazdný pás na moste cez rieku Torysa na úseku D1 medzi križovatkami Lemešany a Nová Polhora.

Dopravné obmedzenie v tomto prípade platí od 18. augusta od 9:00 do 22. septembra (nedeľa) do 18:00. "Stavebné práce budú realizované v dvoch etapách. Doprava bude vedená v prvej etape v ľavom a v druhej etape v pravom jazdnom pruhu," uviedla hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Dôvodom čiastočného uzavretia privádzača PR3 v križovatke Dargovských hrdinov v Košiciach sú podľa diaľničiarov sanačné práce na podhľade a spodnej stavbe opravovaného mosta (vetva križovatky), pod ktorým prechádza privádzač. Obmedzenie v doprave na tomto úseku bude od 18. augusta od 7:00 do 22. septembra do 18:00. Sanačné práce sú rozdelené na tri etapy.

"V prvej etape bude obmedzenie na krajnici pravého jazdného pásu, pričom doprava bude vedená v dvoch zúžených jazdných pruhoch," priblížila Michalová. V druhej etape bude doprava obmedzená v oboch jazdných pásoch súčasne v ich vnútorných pruhoch a premávka bude fungovať v oboch jazdných pásoch v dvoch zúžených pruhoch. "V tretej etape bude obmedzenie na krajnici ľavého jazdného pásu a doprava bude vedená v dvoch zúžených jazdných pruhoch," dodala Michalová s tým, že všetky vjazdy a výjazdy v križovatke Dargovských hrdinov zostanú zachované.

Pozrite si archívnu reportáž o rekonštrukcii cesty z Popradu do Smokovca: 

Súvisiace články

Najčítanejšie