Prívalový dážď, silný vietor, krúpy a množstvo škôd. Severom Slovenska sa prehnali intenzívne búrky

21.07.2019 18:19 Noviny.sk Slovensko

Prívalový dážď, silný vietor, krúpy a množstvo škôd. Severom Slovenska sa prehnali intenzívne búrky

Prívalový dážď, silný vietor, krúpy a množstvo škôd. Severom Slovenska sa prehnali intenzívne búrky embed kód
ŽILINA / Severom Slovenska sa v nedeľu prehnali intenzívne búrky, sprevádzané silným vetrom a krúpami. Hasičov volali na množstvo výjazdov. Obyvateľom Žilinského kraja prudké prívalové dažde zatopili rodinné domy, mocný vietor povyvracal stromy a niektorých ľudí museli hasiči dokonca vyslobodzovať z áut.

Pre lokálne búrky zasahovali hasiči najmä v Žilinskom kraji. Za posledné roky registrujú hasiči prudký nárast zásahov vyvolaných nepriaznivým počasím. Najväčší počet zásahov museli vykonať v Žilinskom kraji, kde zasahovali na viac ako 20 miestach.

​V súvislosti s lokálnymi silnými búrkami pomáhajú najmä v okresoch Čadca, Liptovský Mikuláš, Žilina, Tvrdošín a Ružomberok. Ide najmä o odčerpávanie vody zo zatopených rodinných domov a odstraňovanie popadaných stromov.

Najvážnejšia situácia je v katastri obce Raková v okrese Čadca, kde sa vybrežil miestny potok. "Hasiči vyslobodzovali niekoľko uviaznutých osôb z vozidiel, pomocou ťažkej techniky odstraňujú popadané stromy a nánosy konárov pre lepší prietok vody. Pri udalosti zasahujú profesionáli z Čadce a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Raková, Svrčinovec, Skalité, Zákopčie a Staškov," informujú hasiči na svojom Facebookovom profile. 

Silná búrka zasiahla talianske pláže. Na záberoch je vidieť, ako silný vietor strháva slnečníky a ležadlá. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/HaZZ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

21:40 Beverly Hills 90210
22:50 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
23:40 Myšlienky vraha I.
20:25 Hitman: Agent 47
22:30 INFORMACIE PRE TIPUJÚCICH
22:30 18 ROKOV S TV JOJ
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas I.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
21:35 Krtko
22:05 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:15 FILM TÝDNE: PREMÉRA: Čínský obchodník
22:10 Všechny prachy světa
00:20 Mozek v plamenech