Prívalový dážď, silný vietor, krúpy a množstvo škôd. Severom Slovenska sa prehnali intenzívne búrky

21.07.2019 18:19 Noviny.sk Slovensko

Prívalový dážď, silný vietor, krúpy a množstvo škôd. Severom Slovenska sa prehnali intenzívne búrky

Prívalový dážď, silný vietor, krúpy a množstvo škôd. Severom Slovenska sa prehnali intenzívne búrky embed kód
ŽILINA / Severom Slovenska sa v nedeľu prehnali intenzívne búrky, sprevádzané silným vetrom a krúpami. Hasičov volali na množstvo výjazdov. Obyvateľom Žilinského kraja prudké prívalové dažde zatopili rodinné domy, mocný vietor povyvracal stromy a niektorých ľudí museli hasiči dokonca vyslobodzovať z áut.

Pre lokálne búrky zasahovali hasiči najmä v Žilinskom kraji. Za posledné roky registrujú hasiči prudký nárast zásahov vyvolaných nepriaznivým počasím. Najväčší počet zásahov museli vykonať v Žilinskom kraji, kde zasahovali na viac ako 20 miestach.

​V súvislosti s lokálnymi silnými búrkami pomáhajú najmä v okresoch Čadca, Liptovský Mikuláš, Žilina, Tvrdošín a Ružomberok. Ide najmä o odčerpávanie vody zo zatopených rodinných domov a odstraňovanie popadaných stromov.

Najvážnejšia situácia je v katastri obce Raková v okrese Čadca, kde sa vybrežil miestny potok. "Hasiči vyslobodzovali niekoľko uviaznutých osôb z vozidiel, pomocou ťažkej techniky odstraňujú popadané stromy a nánosy konárov pre lepší prietok vody. Pri udalosti zasahujú profesionáli z Čadce a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Raková, Svrčinovec, Skalité, Zákopčie a Staškov," informujú hasiči na svojom Facebookovom profile. 

Silná búrka zasiahla talianske pláže. Na záberoch je vidieť, ako silný vietor strháva slnečníky a ležadlá. Viac vo videu: 

Zdroj: noviny.sk/HaZZ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
05:10 Profesionáli III.
05:50 NAŠI II.
06:25 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Milosrdné lži
09:45 Z ulice na green