Pri Ružomberku majú chátrajúci most cez rieku. Zákaz ignorujú starí ľudia aj deti

Pri Ružomberku majú chátrajúci most cez rieku. Zákaz ignorujú starí ľudia aj deti

ŠVOŠOV / Časovaná bomba, tak by sa dal označiť asi 70-ročný most v havarijnom stave. Statici potvrdili, že most v dôchodkovom veku je nebezpečný a starosta obce Švošov (okr. Ružomberok) ho preto uzavrel. Ľudia po ňom však aj naďalej chodia.

"Apelujem na všetkých predstaviteľov nášho štátu a vládnucích strán, aby nám pomohli v tejto situácii," povedal starosta obce Milan Široň. Statik už nedovolil viac prevádzkovať potrebnú lavicu, tak ju uzavreli. Pred ľuďmi, ktorí nemajú autá, je voľba. Riskovať život a ísť starou poškodenou lavicou, alebo ísť pešo aj 6 kilometrov obchádzku.

Je to dôležitá spojnica pre švošovské deti do školy a pre ľudí na vlak či autobus do práce. Občania sú nespokojní, že most uzavreli. "Ľudia nie sú nadšení, je to komplikácia, niektorí využívajú most aj keď je uzavretý," povedal starosta Hubovej Stanislav Nechaj. 

"Dostávame nespočetné množstvo telefonátov a e-mailov, ľudia sa sťažujú, vyvíjame všetky možné cesty ako sa skontaktovať s hlavnými predstaviteľmi nášho štátu. Som veľmi nešťastný, keď vidím aj mladých ľudí, deti, ktoré chodia napriek zákazu. Nemajú iné východisko, nevedia sa dostať inak k autobusu a obyvatelia Hubovej k železničnej stanici," pokračuje Široň. 

"Vláda momentálne hľadá cesty a spôsoby, ako by sa táto požiadavka dala zafinancovať," informuje hovorkyňa predsedu vlády Patrícia Macíková. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 Láska stojí za všetko
23:00 Neporaziteľný: Návrat kráľa
00:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
01:25 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
01:55 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela IV.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Vraždy, ktoré šokovali
00:05 Vraždy, ktoré šokovali
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi II.
23:40 Timothy ide do školy
22:20 Dívka z románu
23:55 Hele Muppete, kdo tady vraždí?
01:20 Vrtěti ženou