VIDEO: Psy mladej rodiny spadli do kameňolomu. Život im zachránili hasiči

VIDEO: Psy mladej rodiny spadli do kameňolomu. Život im zachránili hasiči

PIEŠŤANY / Hasiči z Piešťan majú za sebou kuriózny zásah. O pomoc ich požiadala mladá rodina, ktorej sa počas prechádzky stratili dva psy. Spadli do hlbokého kameňolomu. Kým jeden z nich sa bez vážnejšej ujmy dostal až dole, druhý uviazol v 40-metrovej výške.

Udalosť sa stala v lesoch nad obcou Dolný Lopašov. Rodina bola na prechádzke prírodou a vzala so sebou aj dva psy. Tie sa ale po chvíli stratili z dohľadu a nereagovali na ani na volanie. Nasli ich spadnuté v neďalekom kameňolome. Psy zrejme neodhadli terén a pri naháňaní sa spadli do asi 100-metrov hlbokého lomu. Jeden z nich sa zošuchol až celkom dolu. Druhý pes uviazol približne v prostriedku skaly.

​Zúfalí majitelia sa nemali ako k svojmu psovi bezpečne dostať. Jedinou a najrýchlejšou možnosťou pre nich bolo zavolať hasičov z Piešťan. "Boli sme privolaní na záchranu psov, ktoré spadli zo skaly, jeden spadol nižšie, až dole a jeden ostal hore asi 40 metrov na zraze, pes vyzeral byt bez zranení," povedal Martin Vallo, veliteľ zásahu HaZZ Piešťany Hasiči sa rozhodli, že jeden z nich sa k uviaznutému zvieraťu dostane po lane. Nebezpečenstvo predstavovali padajúce kamene.

Pes bol očividne v strese a blížiaceho sa muža na lane sa bál. Jeho majiteľ sa mu preto prihováral pomocou vysielačky, ktorú mal hasič pri sebe. Napokon všetko dobre dopadlo. "Troska bol taký vystrašený, čiže najskôr sme ho museli prilákať, aby sa nebál a pomocou lanovej techniky sme ho priviazali a dali sme ho dole," komentoval Vallo. Psík prežil bez ujmy na zdraví a tešil sa z pevnej zemi pod nohami. Jeho majitelia síce na kameru hovoriť nechceli, no piešťanským hasičom sa viackrát poďakovali.

Pozrite si úspešný zásah hasičov: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

13:20 Šanghajskí rytieri
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
13:20 Slovácko sa nesúdi
14:30 VŠETKO ČO MÁM RÁD
16:00 Pes menom Hubert
14:00 OCHRANCOVIA
15:00 OCHRANCOVIA
15:55 X Factor Veľká Británia XIV.
14:05 Robošváb III.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:10 Prázdniny za všechny prachy
15:05 Ohňostroj lásky
16:40 Prázdniny!