VIDEO: Muž zostrojil doma špeciálneho robota. Veľkonočné zdobenie vajec urobí za vás

VIDEO: Muž zostrojil doma špeciálneho robota. Veľkonočné zdobenie vajec urobí za vás

NOVÁ ĽUBOVŇA / Vyzerá to tak, že ani zdobenie veľkonočných vajec neujde moderným trendom. Šikovný muž z Novej Ľubovne si zmajstroval robota, ktorý u neho doma maľuje kraslice. Jeho manželku vynález potešil, pretože jej robot ušetril množstvo času.

Techniky ako zdobiť veľkonočné vajcia sú rôzne. Čo ale vzniklo z fantázie jedného zručného muža? Ide o veľkonočný zdobiaci prístroj, poskladaný napríklad aj zo starej tlačiarne, či obyčajného sústruhu.V domácnosti jeho autora je tak nová revolúcia v zdobení veľkonočných kraslíc. "Jednoducho povedané je to cnc stroj, asi som mal veľa voľného času tak som chcel také niečo zostrojiť," povedal vynálezca Pavol Veselovský.  Veľkonočné zdobenie trvá od 3 do 15 minút,zavisí to od vzoru, ktorý obyčajná fixka na vajíčko nakreslí.  

Vajce nemôže byť vyfúknuté, inak by pri maľovaní prasklo. V počítači sa nakreslí obrázok, rozmerovo sa prispôsobí tak, aby sa vzor preniesol na vycentrovanú kraslicu.Tá sa vloží do sústruhu a v rodine je potom čas venovať sa počas veľkonočných príprav niečomu inému. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Počas Veľkej noci minieme aj o tretinu viac. Viac vo videu TU:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

14:15 Kúpili sme ZOO
16:50 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
17:45 NAŠI IV.
15:30 Mladí farmári II.
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
15:15 Nákupné maniačky
16:30 Nákupné maniačky
17:40 Nákupné maniačky
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
16:10 Domácnost naruby
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty