VIDEO: Muž zostrojil doma špeciálneho robota. Veľkonočné zdobenie vajec urobí za vás

VIDEO: Muž zostrojil doma špeciálneho robota. Veľkonočné zdobenie vajec urobí za vás

NOVÁ ĽUBOVŇA / Vyzerá to tak, že ani zdobenie veľkonočných vajec neujde moderným trendom. Šikovný muž z Novej Ľubovne si zmajstroval robota, ktorý u neho doma maľuje kraslice. Jeho manželku vynález potešil, pretože jej robot ušetril množstvo času.

Techniky ako zdobiť veľkonočné vajcia sú rôzne. Čo ale vzniklo z fantázie jedného zručného muža? Ide o veľkonočný zdobiaci prístroj, poskladaný napríklad aj zo starej tlačiarne, či obyčajného sústruhu.V domácnosti jeho autora je tak nová revolúcia v zdobení veľkonočných kraslíc. "Jednoducho povedané je to cnc stroj, asi som mal veľa voľného času tak som chcel také niečo zostrojiť," povedal vynálezca Pavol Veselovský.  Veľkonočné zdobenie trvá od 3 do 15 minút,zavisí to od vzoru, ktorý obyčajná fixka na vajíčko nakreslí.  

Vajce nemôže byť vyfúknuté, inak by pri maľovaní prasklo. V počítači sa nakreslí obrázok, rozmerovo sa prispôsobí tak, aby sa vzor preniesol na vycentrovanú kraslicu.Tá sa vloží do sústruhu a v rodine je potom čas venovať sa počas veľkonočných príprav niečomu inému. Viac sa dozviete vo VIDEU:

Počas Veľkej noci minieme aj o tretinu viac. Viac vo videu TU:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

13:45 Súdna sieň
15:00 Kutyil s.r.o. II.
15:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 Dovidenia, stará mama ! II.
14:20 Profesionáli
15:15 Nákupné maniačky
14:00 JAG V.
15:00 Kosti
16:00 Doktori II.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:00 American Teen
14:50 Růžový a černý
16:40 Pan Dokonalý