Vtrhol na faru a okradol pravoslávneho kňaza. Muž pritom kedysi od duchovného žiadal pomoc

Vtrhol na faru a okradol pravoslávneho kňaza. Muž pritom kedysi od duchovného žiadal pomoc

STAKČÍN / Štyridsaťšesťročný muž na Zelený štvrtok okradol priamo na fare pravoslávneho kňaza. Policajti ho našli o 40 kilometrov ďalej. Podľa duchovného je na celom prípade najsmutnejšie to, že zlodejom je človek, ktorému kedysi pomáhal.

Muž sa vlámal do fary v obci Stakčín. Podľa polície vošiel dovnútra cez okno. Z fary ukradol koženú tašku a notebook, ktorý ležal na stole, a ušiel. "Po neznámom mužovi bolo vyhlásené pátranie a v krátkom čase bol zadržaný policajtmi z Humenného," vyjadrila sa policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.  46-ročného Bohumila policajti ale vypátrali, našli ho asi o 40 kilometrov ďalej, pri obci Koškovce. Podľa informácií TV JOJ bol muž podrobený aj dychovej skúške na alkohol s výsledkom viac ako dve promile. 

"Poverený príslušník OO PZ v Snine začal trestné stíhanie pre trestný čin krádeže a porušovanie domovej slobody," pokračovala hovorkyňa. Z oboch trestných činov bol muž na základe dôkazov aj obvinený.  "Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a sú s ním vykonávané procesné úkony," dodala Ligdayová. Podľa informácii TV JOJ z prostredia vyšetrovania ide o muža, ktorý je evidovaný ako bezdomovec. Duchovný otec, ktorého teraz okradol mu v minulosti pomáhal. Pred kamerou o tom ale hovoriť nechcel. Pozrite si reportáž o bombovom útoku na kostol. Aký dôvod mohli mať páchatelia? 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:15 Kúpili sme ZOO
16:50 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
17:45 NAŠI IV.
15:30 Mladí farmári II.
16:40 Môj bratranec Vinny
19:15 Simpsonovci XXVIII.
15:15 Nákupné maniačky
16:30 Nákupné maniačky
17:40 Nákupné maniačky
16:05 Malý Elvis a priatelia
16:35 Sníček
16:50 Emka to vie - Pozor drogy!
16:10 Domácnost naruby
17:55 Touha zvítězit
20:15 Plán pomsty