Rady pre krajanov: Chaos okolo brexitu pomôže Slovákom v Británii zvládnuť časopis

Rady pre krajanov: Chaos okolo brexitu pomôže Slovákom v Británii zvládnuť časopis

Archívna reportáž
embed kód
LONDÝN / Súčasná situácia vo Veľkej Británii, vyplývajúca z diania okolo brexitu, nie je pre cudzincov práve najlepšia, tým pádom sa bytostne dotýka aj Slovákov, ktorí v tejto ostrovnej monarchii žijú, pracujú a študujú.

Napriek týmto ťažkým časom si komunita našich krajanov vychádza v ústrety a pomáha v rôznych oblastiach života. Pomôcť im zorientovať sa v brexitovom chaose a nielen v ňom sa bude snažiť časopis "Slovák v UK", ktorý uzrel svetlo sveta začiatkom tohto roka. Jeho cieľom a úlohou nebude suplovať klasické média, ale prinášať aktuálne informácie z politických udalostí v Spojenom kráľovstve či zo Slovenska z iného pohľadu.

Chce sprostredkovávať pre rodákov návody a riešenia problémov v súvislosti s ich každodenným životom za kanálom La Manche. Ďalšou problematikou, ktorá bude prezentovaná v tomto periodiku je početná, nová generácia detí, ktoré sa narodili slovenským rodičom vo Veľkej Británii v nadväznosti na novovznikajúce slovenské školy. Neodmysliteľnou súčasťou bude tematika spolupráce krajanských inštitúcii a združení v Spojenom kráľovstve a prezentácia Slovákov, ktorí sa podieľajú na šírení dobrého mena ich domoviny v zahraničí. Tento nový časopis vychádza na území Veľkej Británie v slovenskom jazyku, no čitatelia si tam môžu nájsť aj články v angličtine, či rôzne súťaže a rébusy. Je to neziskový projekt, financovaný z darov, ktorý môže podporiť ktokoľvek. Dostupný je na internete, ale aj v obmedzenej, tlačenej verzii v niekoľkých slovenských obchodoch na britských ostrovoch.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

09:20 Chlapec, ktorý sa stane kráľom
12:10 Shrek
14:00 Twilight sága: Nov
08:45 Nová záhrada
09:45 Nové bývanie
10:50 Dom snov do 100 dní
09:00 Samé šťastie
11:25 Denník slabocha
13:50 Vražedné Miami
09:20 Ocko hrdina
09:30 Rozprávanie o víle Amálke
09:40 Chrumka a Čipsík I.
09:15 Proxima
11:15 Krokodýl Dundee rytířem
12:55 Ledová sezóna