Začal sa spor pre kanalizáciu v Chorvátskom Grobe. Starostka musí nájsť riešenie medzi obyvateľmi

Začal sa spor pre kanalizáciu v Chorvátskom Grobe. Starostka musí nájsť riešenie medzi obyvateľmi

CHORVÁTSKY GROB / ČIERNA VODA / Podľa informácií ministerstva životného prostredia v roku 2017 bolo na Slovensku na verejnú kanalizáciu pripojených necelých 68 percent celkového počtu obyvateľov. Do roku 2021 by sa toto číslo malo výrazne zvýšiť. Jednou z obcí, ktorá chce odkanalizovanie riešiť, je aj Chorvátsky Grob. No u obyvateľov Čiernej Vody narazila na nesúhlas.

Problémom nie je, že by ľudia v Čiernej Vode nechceli kanalizáciu. Problémom je, že musia za prípojku zaplatiť 1500 eur. A to sa im zdá príliš veľa. Kritiku obyvateľov tejto časti Chorvátskeho Grobu spustila zmluva a vyrozumenie, ktoré v súvislosti s dobudovaním kanalizácie, dostali do svojich schránok. Starostka obce tvrdí, že zmluvy a projekt zdedila po bývalom vedení, a to aj so sumou, ktorá vyvolala u obyvateľov hnev. "Mala som informáciu podanú, že obyvatelia sú o tejto investícii informovaní, sú uzrozumení s tým, prebehli s nimi diskusie. A dohodli sa údajne na sume 1500 eur," vyjadrila sa starostka obce Vladimíra Vydrová. 

Pri tejto výške však neuspel ani navrhovaný splátkový kalendár. Vedenie obce Chorvátsky Grob tak zvolalo stretnutie, kde sa snažilo celú záležitosť o odkanalizovaní Čiernej Vody vysvetliť. No aj po jeho skončení odchádzali niektorí nespokojní, iní zasa dostali odpovede. Zástupcovia obecného úradu ale na spomínanom stretnutí prisľúbili, že toľko kritizovanú zmluvu na prípojky ku kanalizácii a aj sumu, ktorá bola na nej uvedená prepracujú. "Viem, že okolité obce postupujú obdobným mechanizmom ale tie pripojovacie poplatky sú okolo 350 - 500 eur. Myslím, že za pripojenie lokálnej prípojky toho konkrétneho obyvateľa na hlavnú vetvu, ktorá bude na réžii obce, nebude až tak vysoký," dodala starostka Vydrová.  

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

17:30 NOVINY
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:25 Simpsonovci XXIII.
17:55 DVOJIČKY
18:45 DVOJIČKY
17:10 Kosti
18:05 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
17:50 Knihy od Stonožky
18:00 Máša a medveď I.
18:10 Viking Vicky
16:40 Red Dog - psí legenda
18:25 Poslední odkaz
20:15 Hluboká voda