Lúku pod oknami bytoviek niekto zalial smradľavou tekutinou

Lúku pod oknami bytoviek niekto zalial smradľavou tekutinou

ZEMIANSKE KOSTOĽANY / Obrovský zápach je v týchto dňoch cítiť v obci Zemianske Kostoľany, časť Pod horou. Neznáma osoba tu vyliala na lúku veľké množstvo pravdepodobne hnojiva. Lúka je pritom doslova pod oknami bytoviek. Časť neznámej látky sa nevsiakla, a to spôsobuje miestnym nemalé problémy.

Neznáma látka, ktorú na pole niekto vylial, sa do zeme nevsiakla. Všade sa šíri neznesiteľný zápach. Obyvatelia neďalekých bytoviek sa tu ešte pred pár dňami prechádzali. Keď sa ale vo štvrtok ráno prebudili a otvorili okná, uvideli čiernu lúku a zacítili zápach.

"O pol jedenástej v noci a do druhej to vozili. Keď som išiel so psom, som sa zľakol. Tá lúka bola zaliata. To tu bolo aj kúpalisko," hovoria obyvatelia obce. Ľudia bývajúci neďaleko nemôžu vetrať. Zápach je cítiť v širokom okolí. Vec okamžite nahlásili starostke.

"Bola som na obhliadke, kontaktoval ma aj okresný úrad, odbor životného prostredia, ktorý to tiež rieši," uviedla starostka obce Jana Školíková. 

Pracovníci okresného úradu boli na mieste a odobrali vzorky. Podľa predbežných zistení by malo ísť o organické hnojivo. Nie je vylúčené, že bolo aplikované v rozpore so zákonom. Vec postúpili ústrednému kontrolnému a skúšobnému ústavu poľnohospodárskemu v Bratislave.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:55 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:35 TOP STAR
10:15 Nákupné maniačky
11:55 NOVÉ BÝVANIE
13:15 Simpsonovci XXII.
10:55 JAG IV.
12:00 Slobodní so záväzkami
12:30 Slobodní so záväzkami
11:20 Fix a Foxi
11:45 Albert spoznáva svet
12:00 Oskar v balóne
09:55 Dům snů
11:40 Vztah pro psa
13:15 Kid