Nepriaznivé počasie skomplikovalo situáciu v Tatrách. Ľudia zažili adrenalín

Nepriaznivé počasie skomplikovalo situáciu v Tatrách. Ľudia zažili adrenalín

TATRANSKÁ LOMNICA / Snehové jazyky, záveje, zapadnuté autá a naozaj bohatá snehová nádielka v novom roku. Na severe Slovenska to bol v stredu ráno poriadny adrenalín. Situáciu komplikoval ešte aj silný vietor. Ten pokazil lyžovačku mnohých turistov v Tatranskej Lomnici.

Situácia na mnohých miestach komplikoval aj silný vietor, inak tomu nebolo ani na Spišskej Magure. Tvorili sa tam obrovské záveje. Haldy snehu odpratávali aj z tatranských parkovísk. "Na tento sneh sa dlho čakalo lebo podmienky boli mizerné, za jeden dva dni to prejde a radovánky sa môžu začať," poznamenal pracovník parkoviska Marián Grech. 

Pracovnici parkoviska sa v stredu zmenili na informačné centrá.Turistom trpezlivo vysvetľovali, že cesta, ktorá im bežne po turisticky prístupných trasách trvá hodinu, sa teraz pre masy snehu v teréne môže zdvojnásobiť. Paradoxne aj napriek tomu, že husto sneží, vo Vysokých Tatrách boli niektoré svahy dobré - akurát tak na sánkovačku.

Ešte zrána bolo všetko v poriadku, potom ale pre bezpečnosť turistov museli lanovky odstaviť.  "V neskorších hodinách začal silný vietor, vo vyšších polohách až 90 kilometrov za hodinu. Museli sme zastaviť všetky lanovky v Tatranskej Lomnici," vyjadril sa Juraj Chovaňák, marketingový riaditeľ strediska.  A zlé to bolo aj smerom na Zamagurie Mnohí vodiči neriskovali a radšej nasadili snehové reťaze, alebo sa otočili a vybrali si inú cestu. Intenzívne má snežiť aj počas noci, polícia preto vyzýva na mimoriadne opatrnú jazdu v kritických úsekoch. 

Pozrite si reportáž ako to vyzeralo v ten istý deň v iných častiach pod Tatrami: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Prestreté
05:15 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Policajti v akcii
06:10 Prvé oddelenie II.
06:30 Prvé oddelenie II.
05:05 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:40 Jeden a půl rytíře
07:45 Já, kocour
09:25 Kamkoliv půjdeš