Železnice na sviatky posilňujú dopravu o desiatky vlakov. Toto je aktuálna obsadenosť

Železnice na sviatky posilňujú dopravu o desiatky vlakov. Toto je aktuálna obsadenosť

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Železničná spoločnosť Slovensko počas sviatkov posilní dopravu o niekoľko osobných vlakov, rýchlikov ale aj o InterCity vlaky. Spoločnosť upozorňuje, že je najvyšší časť si zakúpiť lístky, pretože jednotlivé spoje sú už takmer obsadené. Najväčšia obsadenosť je tesne pred 24. decembrom a 1. januára.

V piatok 21. decembra 2018 a v piatok 4. januára 2019 pôjde zo západu na východ mimoriadny rýchlik R 11609 (Bratislava hl. st. 13:49 – Košice 19:46). V opačnom smere bude 1. januára a 7. januára 2019 vypravený mimoriadny vlak R 11610 (Košice 14:14 – Bratislava 20:16). Rýchliky budú radené z desiatich vozňov 2. triedy. Okrem týchto 4 mimoriadnych spojov vypraví ZSSK aj 29 posilových vlakov, ktoré sú zapracované v platnom cestovnom poriadku.

Cestovné lístky a miestenky odporúčame zabezpečiť si v dostatočnom časovom predstihu. Zakúpiť si ich možno nielen v pokladniciach ZSSK, ale aj pohodlne prostredníctvom nového responzívneho e-shopu ZSSK, prípadne cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom. Cestovný poriadok mimoriadnych a posilových vlakov nájdete tu: https://www.slovakrail.sk/sk/aktuality/zssk-je-pripravena-na-cestovnu-horucku-dopravu-posilni.html.

ZSSK zároveň posilní aj 16 vybraných vlakov InterCity o 23 vozňov druhej triedy a 2 rýchliky o 3 vozne 2. triedy. Pôjde o tieto vlaky:

streda 19. decembra 2018:

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy  posilnený z Bratislavy

štvrtok 20. decembra 2018:

IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02) o 1 vozeň 2. triedy

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 2 vozne 2. triedy

piatok 21. decembra 2018:

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

sobota 22. decembra 2018:

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 2 vozne 2. triedy  posilnený z Bratislavy

IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy

IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 522 (Košice 11:12 – Bratislava hl. st. 16:02o) o 1 vozeň 2. triedy

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy

IC 524 (Košice 17:12 – Bratislava hl. st. 22:00) o 1 vozeň 2. triedy

IC 525 (Bratislava hl. st. 18:01 – Košice 22:48) o 1 vozeň 2. triedy

R 602 Čingov (Košice 06:07 – Bratislava hl. st. 11:47) o 2 vozne 2. triedy

nedeľa 23. decembra 2018:

IC 45 (Wien Hbf 14:37 – Košice 20:42) o 1 vozeň 2. triedy  posilnený z Bratislavy

IC 520 (Košice 05:12 – Bratislava hl. st. 10:00) o 2 vozne 2. triedy

IC 521 (Bratislava hl. st. 06:01 – Košice 10:48) o 1 vozeň 2. triedy

IC 523 (Bratislava hl. st. 11:59 – Košice 16:48) o 2 vozne 2. triedy

R 600 MILA SEDITA (Košice 04:07 – Bratislava hl. st. 09:47) o 1 vozeň 2. triedy

Zároveň budú s ohľadom na technické možnosti posilnené aj niektoré pravidelné vlaky kategórie IC, Ex, R, RR a Os.

RegioJet na sviatky taktiež posilňuje

"Oproti minulému roku roku ponúkne väčšiu kapacitu napríklad na trase Bratislava - Brno - Praha a späť, kde v tomto roku vypravíme o jeden pár spojov viac. Na tieto spoje nasadzujeme až sedemvozňové súpravy," uviedol hovorca spoločnosti RegioJet Aleš Ondrůj. Na trase Praha - Košice a späť bude RegioJet posilňovať denné i nočné spoje. V prípade nočných vlakov počíta s nasadením až 15 vozových súprav s kapacitou 700 cestujúcich. Medzi Košicami a Prahou vypravuje RegioJet denne spolu celkom šesť spojov s celkovou kapacitou viac než tritisíc miest.

O cestovanie vlakmi RegioJet medzi Slovenskom a Českom je veľký záujem, ktorý pred Vianocami stúpa o ďalších približne 30 percent. "Kapacita väčšiny spojov na trase Praha - Košice je počas dní pred sviatkami vypredaná. Na trase Praha - Bratislava pred Vianocami sú voľné miesta vo vlakoch idúcich v sobotu a nedeľu," uviedol s tým, že v tomto týždni dajú postupne ďalšie miesta do predaja. Rovnako dajú do predaja aj miesta menej ako 24 hodín pred odchodom daného spoja, aby mali možnosť kúpiť si cestovný lístok aj tí, ktorí si to nechávajú na poslednú chvíľu.

Obsadenosť vlakov

Vlaková doprava je ideálnym spôsobom vyhnutia sa dopravným zápcham a najbezpečnejším spôsobom dopravy. ZSSK aj počas minuloročných zimných sviatkov (22. 12. 2017 – 7. 1. 2018) prepravila takmer 1, 5 milióna cestujúcich. Z celkového počtu vtedy 22 229 vypravených vlakov malo do cieľovej stanice menej ako päťminútové meškanie až 21 187 vlakov a meškanie nad päť minút zaznamenalo iba 1 061 vlakov. Na veľmi vyťaženej severnej trase Bratislava – Košice – Bratislava cestovalo počas zimy 2017 vlakmi ZSSK v prázdninovom období 992 376 cestujúcich. Do cieľovej stanice prišlo načas 258 vlakov (68,98 %) z celkového počtu 374 vypravených IC vlakov a rýchlikov, pričom priemerné meškanie týchto vlakov bolo na uvedenej trase približne štyri minúty (4,1 minúty).

Obsadenosť vybraných vlakov počas sviatočného obdobia (údaje aktuálne k 17. 12. 2018, uvádzame obsadenosť na 50 a viac %):

Pondelok 17.decembra

Vlak východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. stanica 11:59 - Košice 16:48 53 %
IC 45 Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42 59%
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl. n. 17:50 - Bratislava hl. st. 21:50 54%

Utorok 18. december 2018

Vlak východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
IC 523 Bratislava hl.st. 11:59 - Košice 16:48 51%
IC 45 Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42 61%
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl.n. 17:50 - Bratislava hl.st. 21:50 79%
R 615 Zemplín Bratislava- N.Mesto 22:16 - Humenné 06:33 52%

Streda 19. decembra 2018

Vlak východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
IC 523 Bratislava hl. stanica 11:59 - Košice 16:48 73%
IC 45 Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42 72%
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl.n. 17:50 - Bratislava hl.st. 21:50 95%
IC 525  Bratislava hl.st. 18:01 - Košice 22:48 64%
R 615 Zemplín Bratislava- N.Mesto 22:16 - Humenné 06:33 57%

Štvrtok 20 decembra 2018

Vlak východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl.st. 8:13-Košice 13:53 62%
R 605 Dargov  Bratislava hl.st. 10:13 - Košice 15:53 60%
IC 523 Bratislava hl. stanica 11:59 - Košice 16:48 70%
IC 45 Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42 88%
EC 283 Metropolitan Slovenská strela Praha hl.n. 17:50 - Bratislava hl.st. 21:50 88%
IC 525  Bratislava hl.st. 18:01 - Košice 22:48 83%
R 615 Zemplín Bratislava- N.Mesto 22:16 - Humenné 06:33 92%

Piatok 21.decembra 2018

Vlak Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
IC 521 Bratislava hl.st. 06:01 - Košice 10:48 81%
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl.st. 06:13 - Košice 11:53 63%
R 603 PSS LIŠIAK  Bratislava hl.st. 08:13 - Košice 13:53 85%
R 605 Dargov  Bratislava hl.st. 10:13 - Košice 15:53 83%
IC 523 Bratislava hl. stanica 11:59 - Košice 16:48 99%
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl.st. 12:13 - Košice 17:53 63%
R 609 Spišan Bratislava hl.s.t 14:13 - Košice 19:53 92%
IC 45  Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42 99%
R 15711 Šarišan Bratislava hl.st. 15:13  - Humenné 22:50 56%
R 611 FIXINELA  Bratislava hl.st. 16:13 - Košice 21:53  80%
EC 283 Metropolitan Slovenská strela  Praha hl.n. 17:50 - Bratislava hl.st. 21:50 95%
IC 525  Bratislava hl.st. 18:01 - Košice 22:48 99%
R 615 Zemplín Bratislava- N.Mesto 22:16 - Humenné 06:33  96%
R 801 Poľana (južná trasa) Bratislava - N. Mesto 22:34 - Prešov 07:42 57%

Sobota 22. decembra 2018

Vlak Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
IC 521 Bratislava hl.st.06:01- Košice 10:48 99%
R 601 HORALKY SEDITA Bratislava hl.st. 06:13 - Košice 11:53  86%
R 603 PSS LIŠIAK  Bratislava hl.st. 08:13 - Košice 13:53 98%
R 605 Dargov  Bratislava hl.st. 10:13 - Košice 15:53 98%
IC 523 Bratislava hl. stanica 11:59 - Košice 16:48 98%
R 607 ANDREA SHOP.SK Bratislava hl.st. 12:13 - Košice 17:53 96%
R 609 Spišan Bratislava hl.s.t 14:13 - Košice 19:53 60%
IC 45  Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42 73%
IC 525 Bratislava hl.st. 18:01 - Košice 22:48 55%
R 615 Zemplín Bratislava- N.Mesto 22:16 - Humenné 06:33  91%

Nedeľa 23.decembra 2018

Vlak Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
R 603 PSS LIŠIAK Bratislava hl.st. 08:13 - Košice 13:53 58%
R 605 Dargov  Bratislava hl.st. 10:13 - Košice 15:53 56%
IC 523 Bratislava hl. stanica 11:59 - Košice 16:48 77%
IC 45  Wien Hbf 14:37 - Košice 20:42 50 %
R 615 Zemplín Bratislava- N.Mesto 22:16 - Humenné 06:33  66%

Streda 26. decembra 2018

Vlak Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
R 614 Zemplín Humenné 21:54 - Bratislava N. Mesto 06:51 58%

Sobota 29. decembra

Vlak Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 - Praha hl.n. 06:16 51%

Nedeľa 30. decembra 2018

Vlak Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
IC 522 Košice 11:12 - Bratislava hl.st. 16:02 50%
EN 422 Slovakia Humenné 19:46 - Praha hl.st. 07:31 50%

Utorok 1. januára 2019

Vlak  Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 - Praha hl.n. 06:16 73%

Streda 2. januára 2019

Vlak  Východová stanica, odchod - cieľová stanica, príchod Obsadenosť
EN 444 Bohemia Košice 20:26 - Praha hl.n. 06:16 53%

Pozrite si reportáž o probléme s kúpou lístkov na vlak počas sviatkov:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

13:20 Šanghajskí rytieri
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
13:20 Slovácko sa nesúdi
14:30 VŠETKO ČO MÁM RÁD
16:00 Pes menom Hubert
14:00 OCHRANCOVIA
15:00 OCHRANCOVIA
15:55 X Factor Veľká Británia XIV.
14:05 Robošváb III.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:10 Prázdniny za všechny prachy
15:05 Ohňostroj lásky
16:40 Prázdniny!