Do zimného režimu by ste mali prestaviť aj okná. Pozrite sa, ako na to

30.09.2018 10:36 Noviny.sk Slovensko
Do zimného režimu by ste mali prestaviť aj okná. Pozrite sa, ako na to Zdroj: youtube.com
BRATISLAVA / S postupným ochladzovaním prichádza výmena pneumatík na autách, no nielen to. Do zimného režimu by sme mali nastaviť aj okná v domácnostiach. Nastavenie okien na letný a zimný režim totiž pomáha ich izolácii a nepoškodzujú sa.

Firma, ktorá vám v domácnosti namontuje okná, by vám mala povedať, že je dôležité ich prestavovať na takzvaný letný a zimný režim. Ich  prenastavenie zlepšuje izoláciu a menej sa poškodzujú. Dôležité je ale kovanie, ktoré sa stará o pevnosť, odolnosť a celkovú životnosť okien. Kovanie však umožňuje nastaviť okno presne podľa potrieb, či ročného obdobia. 

Zmenou vlastne nastavíte prítlak krídla na rám okna. Dôvod, prečo je vhodné okná prestaviť je udržiavanie tepla. Kovanie by sa malo v zime nastaviť o čosi tesnejšie, práve kvôli zamedzeniu úniku tepla. 

Počas letných mesiacov sa odporúča kovanie mierne povoliť, aby sa zlepšila cirkulácia vzduchu. Informovali o tom dobrenoviny.sk

Viete, ako prestaviť okno?

Prestavenie okien na iný režim vôbec nie je zložité. Stačí jediný nástroj, a to imbusový kľúč. Na niektorých typoch okien sa dá režim prestaviť aj ručne. Po osadení okien od firmy je bežné, že nastavený je práve letný režim. Prestavenie okien nie je dobré podceňovať. Ak počas celého roka využívate jeden režim, funkčnosť okien stráca hodnotu. Je veľmi pravdepodobné, že okná sa rýchlejšie opotrebujú. 

Pozrite si reportáž o nutnosti zverejňovania VIN čísel: 

Zdroj: noviny.sk/dobrenoviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:30 Krimi
07:00 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:40 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
07:45 NOVÁ ZÁHRADA
05:25 ZÁCHRANÁRI
06:05 Dr. Ema
07:40 Dr. Ema
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
06:05 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
05:00 Vyškolena láskou
06:35 Vánoční okouzlení
08:15 Překvapení