Slovensko je zdanlivo rajom divých zvierat - po pume či krokodílovi bola nahlásená už aj kengura

Slovensko je zdanlivo rajom divých zvierat - po pume či krokodílovi bola nahlásená už aj kengura

Archívna reportáž
embed kód
TRENČÍN / Trenčianskych policajtov požiadal o pomoc muž, ktorý si myslel, že má vidiny. Po prvý krát totiž na vlastné oči spozoroval u nás voľne skákajúcu kenguru. Jej pokus o útek však ukončil majiteľ tohto zvieraťa, ktorý ho podľa zoológa zrejme chová kvôli mäsu, či koži.

"Na ulici Ľudovíta Starka v blízkosti záhradkárskej oblasti po ceste pobehuje kengura," znel neobvyklý telefonát, ktorý v skorých ranných hodinách obdržali na polícii v Trenčíne. Milan Slávik, zástupca náčelníka MSP Trenčín hovorí: "Stála služba mestskej polície vyslala hliadku na preverenie tejto udalosti, následne tam prišla hliadka, ktorá naozaj potvrdila túto skutočnosť, že po ceste a v kríkoch sa pohybuje kengura bola aj nafotená."

Ako sa polícii neskôr podarilo zistiť exotické zviera ušlo súkromnému majiteľovi. V našej prírode prežije toto predovšetkým austrálske zviera len krátku dobu. Zoológ Daniel Jablonský dodáva: "Pretože sú tu tie klimatické podmienky špecifické a nie je to u nás ideálne prostredie pre výskyt klokanov." Neskôr popoludní sa klokana podarilo odchytiť jej majiteľovi. Podľa zoológa je možné, že ho chová na hospodárske účely.

Pozrite si prípad krokodíla nahláseného vo Váhu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

11:25 Dr. Dokonalý
12:25 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:30 Vražedné čísla I. + II.
10:20 Najlepšie svetové videá V.
11:40 Áno, šéfe! USA IV.
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
10:40 UHÁDNI MÔJ VEK
11:35 Vražedné Miami II.
12:35 Presne takto o rok II.
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
11:50 Rybičky Flip a Flap
09:20 Valerian a město tisíce planet
11:50 Útěk ze Sibiře
14:15 Paddington