Strelec v Toronte zabil dvoch ľudí. Polícia nevylúčila terorizmus

Strelec v Toronte zabil dvoch ľudí. Polícia nevylúčila terorizmus

TORONTO / V kanadskom Toronte vyčíňal strelec, ktorý podľa tamojšej polície zasiahol deväť ľudí. Jeho útok si vyžiadal mŕtvu ženu a 13 zranených. Medzi zasiahnutými má byť aj deväťročné dievča, ktoré sa nachádza v kritickom stave.

Strelec podľa polície zomrel pri prestrelke. Nie je ale jasné, či 29-ročný útočník zomrel na následky strelných poranení od polície alebo spáchal samovraždu. Policajný hovorca Mark Pugash uviedol, že zatiaľ sa nedá vylúčiť, že ide o teroristický čin. Streľba v štvrti Greektown podľa neho nebola náhodná. Jeden zo svedkov uviedol, že počul viac ako 20 výstrelov. "Jednoducho sme utekali. Videli sme ľudí ako sa dávajú na útek, tak sme utekali," povedal svedok udalosti John Tulloch. 

Na videu, ktoré natočil jeden zo svedkov útoku, vidno muža v čiernom oblečení a v čiernom klobúku. Strieľať začal už počas chôdze, kedy vypálil asi tri rany do najmenej jedného obchodu alebo reštaurácie. Greektown je pritom grécka štvrť, ktorá je plná reštaurácií a zariadení, kde sa kulminujú ľudia. 

Na mieste zasahovalo mnoho policajtov i zdravotníkov. Paula Fletcher a Mary Fragedakis sú členkami torontskej rady. Uviedli, že podľa ich informácií bol strelec emočne narušený. "Nesúvisí to s pôsobením nejakého gangu. Vyzerá to na niekoho, kto bol veľmi duševne nevyrovnaný," povedala Fletcher. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:15 Súdna sieň
10:20 POLICAJTI V AKCII
11:20 DIVOKÉ KONE
09:25 Simpsonovci XXIV.
10:25 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:10 Mutanti
08:15 Panelák
09:40 Policajt z L.A.
10:55 JAG IV.
09:30 Knihy od Stonožky
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
09:10 Mé potrhlé já
10:45 Jmenuji se Jerry
12:35 Hrdinové ohně