Nadácia TV JOJ opäť podporila dobrú vec. Súrodenci si užili prázdniny snov

Nadácia TV JOJ opäť podporila dobrú vec. Súrodenci si užili prázdniny snov

TOMÁŠIKOV / Traja školáci z obce Tomášikovo si môžu užívať nádherné prázdniny aj vďaka nadácii TV JOJ. Rodičia Majky, Lydky a Martina veru nemajú peňazí nazvyš. A naša organizácia im sprostredkovala týždenný tábor na Turci, kde majú títo súrodenci celý pobyt zadarmo.

Pre deti sú to ideálne prázdniny, pri ktorých sa vždy najviac tešia na kone. Po celý čas sme videli, že na ranči vo Valentovej sú školáci spokojní, a čo je dôležité, ani chvíľku sa nenudia. Majú svoj denný režim, v ktorom sa im o program starajú najmä ušľahchtilé zvieratá. "Páči sa mi, že môžem pekne cválať a jazdiť a zoznamovať sa s tou prírodou," povedal chlapec Martin. "Môžem hladkať tie zvieratká a kôň ma ani jedenkrát nekopol, no bála som sa," dodala Lydka. 

"Nadácii TV JOJ sa tento rok podarilo s klubom Amadeus vybrať tieto detičky a darovať im letný tábor," uviedla Natália Báreková z nadácie TV JOJ. Trio súrodencov pochádza zo skromných pomerov. Ich rodičia nemajú dostatok peňazí ,a by mohli deťom zaplatiť prázdninový pobyt. "Mamina je dlhodobo onkologický pacient a otec je diabetik, čiže nemôžu veľmi pracovať. Snažia sa ale,a by mali deti všetko čo potrebuj," pokračovala Báreková. 

"Učia sa základy ošetrovania, kŕmenia, aby pochopili, že kôň je živé zviera," vysvetlil priebeh programu pre deti Róbert Csintalan z ranča pri Valentovej.   Majú tu aj parkúr, ale nie pre kone. Miniprekážky preskakujú králiky. Školáci si spolu s týmito zvieratkami môžu teda aj zabehať. Súrodenci si počas pobytu našli aj nových kamarátov. Deti, ktoré dostali darček v podobe dobrodružných prázdnin, ich vedia oceniť. 

Pozrite si reportáž o predchádzajúcej pomoci Nadácie TV JOJ: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SUPERMAMA
05:25 Graceland III.
06:05 Planéta bez ľudí II.
06:45 Prvé oddelenie II.
05:25 Súdna sieň
06:05 TIPOS INFO
06:10 Profesionáli II.
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:30 Zkratky ke štěstí
08:20 Je prostě báječná
10:05 Anděl v utajení