Nadácia TV JOJ opäť podporila dobrú vec. Súrodenci si užili prázdniny snov

Nadácia TV JOJ opäť podporila dobrú vec. Súrodenci si užili prázdniny snov

TOMÁŠIKOV / Traja školáci z obce Tomášikovo si môžu užívať nádherné prázdniny aj vďaka nadácii TV JOJ. Rodičia Majky, Lydky a Martina veru nemajú peňazí nazvyš. A naša organizácia im sprostredkovala týždenný tábor na Turci, kde majú títo súrodenci celý pobyt zadarmo.

Pre deti sú to ideálne prázdniny, pri ktorých sa vždy najviac tešia na kone. Po celý čas sme videli, že na ranči vo Valentovej sú školáci spokojní, a čo je dôležité, ani chvíľku sa nenudia. Majú svoj denný režim, v ktorom sa im o program starajú najmä ušľahchtilé zvieratá. "Páči sa mi, že môžem pekne cválať a jazdiť a zoznamovať sa s tou prírodou," povedal chlapec Martin. "Môžem hladkať tie zvieratká a kôň ma ani jedenkrát nekopol, no bála som sa," dodala Lydka. 

"Nadácii TV JOJ sa tento rok podarilo s klubom Amadeus vybrať tieto detičky a darovať im letný tábor," uviedla Natália Báreková z nadácie TV JOJ. Trio súrodencov pochádza zo skromných pomerov. Ich rodičia nemajú dostatok peňazí ,a by mohli deťom zaplatiť prázdninový pobyt. "Mamina je dlhodobo onkologický pacient a otec je diabetik, čiže nemôžu veľmi pracovať. Snažia sa ale,a by mali deti všetko čo potrebuj," pokračovala Báreková. 

"Učia sa základy ošetrovania, kŕmenia, aby pochopili, že kôň je živé zviera," vysvetlil priebeh programu pre deti Róbert Csintalan z ranča pri Valentovej.   Majú tu aj parkúr, ale nie pre kone. Miniprekážky preskakujú králiky. Školáci si spolu s týmito zvieratkami môžu teda aj zabehať. Súrodenci si počas pobytu našli aj nových kamarátov. Deti, ktoré dostali darček v podobe dobrodružných prázdnin, ich vedia oceniť. 

Pozrite si reportáž o predchádzajúcej pomoci Nadácie TV JOJ: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

16:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
17:25 Simpsonovci XIV.
17:55 Simpsonovci XIV.
18:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:00 Columbo
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti IX.
17:45 ZáchranáRik II.
17:55 Ferdo Mravec
18:20 Rapotáčik
16:35 Den na zkoušku
18:10 Klíč k minulosti
20:15 3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové