Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Dobrovoľníci budú rozdávať objatia vo viac ako 40-tich mestách
Zdielať na

Dobrovoľníci budú rozdávať objatia vo viac ako 40-tich mestách

Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci na Slovensku už po siedmykrát. Medzinárodný Deň objatí sa tak uskutoční vo viac ako 40-tich mestách, a to nielen na námestiach, ale aj v školách, hospicoch či domovoch dôchodcov. Hug Day je najväčšie podujatie svojho druhu, do ktorého sa zapájajú stovky dobrovoľníkov. „Naším poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč,“ predstavuje myšlienku podujatia jeho iniciátor Jaroslav Dodok, ktorý agentúru SITA o tom informoval. Podujatie odštartuje v stredu 27. júna vo všetkých mestách, od Bratislavy cez Nitru, Žilinu, Rimavskú Sobotu, Rožňavu až po Košice, naraz o desiatej hodine. Dobrovoľníkov bude možno spoznať medzi ľuďmi veľmi rýchlo, keďže v rukách budú držať tabuľky s nápisom ´Objatie zdarma´. V uplynulých ročníkoch za jeden deň rozdali spolu viac ako 100 000 objatí. Podujatie zastrešuje OZ TEAM, SYTEV a lokálni organizátori.


Témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. „S radosťou sa chcú dobrovoľníci deliť, vďačnosť chcú prejaviť svojim blízkym, na ktorých im nesmierne záleží a nádej chcú prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť," vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský. Podujatie Hug Day 2018 je neziskové a pripravuje ho spolu takmer 400 dobrovoľníkov. Po prvýkrát sa do podujatia zapájajú aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy. Takýmto spôsobom môžu vďaka Hug Day priniesť objatie ľuďom, s ktorými celý rok pracujú, uvádza sa v tlačovej správe.

Ako ďalej informujú organizátori, tento rok sa rozhodli vyhlásiť súťaž o najkrajšiu alebo najoriginálnejšiu fotografiu a video. Zapojiť sa do tejto súťaže môže každý, kto sa zúčastní Dňa objatí a zašle svoju súťažnú fotku alebo video najneskôr do konca júna. Traja víťazi získajú oficiálne tričko Hug Day 2018, nálepky, odznaky a možnosť zúčastniť sa na VIP chate. Viac o súťaži a mestách v ktorých sa bude akcia konať, je na: www.hugday.sk.

Deň objatí sa na Slovensku organizuje od roku 2012. S touto myšlienkou prišiel Jaroslav Dodok so skupinou ďalších študentov, ktorí chceli ľudí okolo seba potešiť niečím netradičným. Podujatie má dnes už medzinárodný charakter. Každoročne sa Hug Day okrem na Slovensku koná aj v ďalších 30-tich zahraničných mestách, od Mexico city, cez Menchester, Rím, Mníchov, chorvátsky Split až po Amman v Jordánsku.

Najčítanejšie správy