Na prejav prezidenta v národnej rade reagujú politici a štátne inštitúcie

Na prejav prezidenta v národnej rade reagujú politici a štátne inštitúcie

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Prezident Andrej Kiska dnes v parlamente predstúpil pred poslancov so správou o stave republiky a neboli to len slová chvály. Viacerí politici, najmä z vládnych strán, mu vytkli, že bol príliš kritický a sústredil sa len na negatívne veci.

Ministerstvo vnútra odmieta prezidentovu kritiku ohľadne nedostatočného informovania o postupe vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. "Ministerstvo vnútra SR, žiaľ, nemôže zverejniť hodnotenie priebehu vyšetrovania žiadneho trestného činu, nakoľko mu to neumožňuje právny poriadok SR. Informácie o priebehu vyšetrovania poskytujú orgány činné v trestnom konaní a v tragickom prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej informuje prokuratúra. MV SR takéto informácie ani nemá k dispozícii," píše sa vo vyjadrení rezortu vnútra.

Rovnako sa ministerstvo nestotožňuje s kritikou chýb vo vyšetrovaní. "Ministerstvu vnútra neprináleží označiť konkrétny vyšetrovací úkon policajného vyšetrovateľa alebo prokurátora v tejto veci za amatérsky. Išlo by len o subjektívny názor vyslovený bez dostatočných informácií. Polícia priznala niektoré nedostatky pri vyšetrovaní vraždy, ale podľa jej vyjadrení ich okamžite riešila a prijala opatrenia, aby sa v budúcnosti už neopakovali. Nedostatkami, ktoré vznikli pri vyšetrovaní spomínanej vraždy novinára sa zaoberajú nadriadení.

Ministerstvo vnútra SR rovnako ako všetci slušní ľudia na Slovensku verí, že sa prípad vraždy podarí objasniť a páchatelia budú postavení pred súd."

Pozrite si reakcie politikov na prezidentovu správu o stave republiky:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

10:50 POLICAJTI V AKCII
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:30 NOVÉ BÝVANIE
12:55 NA CHALUPE
14:05 Panelák
10:55 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
12:00 MacGyver
13:00 Spravodlivosť v krvi VII.
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:40 Příběh jedné jízdy
12:35 Jmenuji se Jerry
14:25 Zátah