Na prejav prezidenta v národnej rade reagujú politici a štátne inštitúcie

Na prejav prezidenta v národnej rade reagujú politici a štátne inštitúcie

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Prezident Andrej Kiska dnes v parlamente predstúpil pred poslancov so správou o stave republiky a neboli to len slová chvály. Viacerí politici, najmä z vládnych strán, mu vytkli, že bol príliš kritický a sústredil sa len na negatívne veci.

Ministerstvo vnútra odmieta prezidentovu kritiku ohľadne nedostatočného informovania o postupe vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. "Ministerstvo vnútra SR, žiaľ, nemôže zverejniť hodnotenie priebehu vyšetrovania žiadneho trestného činu, nakoľko mu to neumožňuje právny poriadok SR. Informácie o priebehu vyšetrovania poskytujú orgány činné v trestnom konaní a v tragickom prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej informuje prokuratúra. MV SR takéto informácie ani nemá k dispozícii," píše sa vo vyjadrení rezortu vnútra.

Rovnako sa ministerstvo nestotožňuje s kritikou chýb vo vyšetrovaní. "Ministerstvu vnútra neprináleží označiť konkrétny vyšetrovací úkon policajného vyšetrovateľa alebo prokurátora v tejto veci za amatérsky. Išlo by len o subjektívny názor vyslovený bez dostatočných informácií. Polícia priznala niektoré nedostatky pri vyšetrovaní vraždy, ale podľa jej vyjadrení ich okamžite riešila a prijala opatrenia, aby sa v budúcnosti už neopakovali. Nedostatkami, ktoré vznikli pri vyšetrovaní spomínanej vraždy novinára sa zaoberajú nadriadení.

Ministerstvo vnútra SR rovnako ako všetci slušní ľudia na Slovensku verí, že sa prípad vraždy podarí objasniť a páchatelia budú postavení pred súd."

Pozrite si reakcie politikov na prezidentovu správu o stave republiky:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:35 POLICAJTI V AKCII
06:20 Profesionáli
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
05:55 Poslední templář
07:30 Jezdkyně
09:20 Bobule