Inšpekcia ministerstva vnútra zasahuje na NAKA

Inšpekcia ministerstva vnútra zasahuje na NAKA

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / V utorok ráno zasahovala Inšpekcia ministerstva vnútra na elitnom policajnom útvare NAKA. Podľa zistení TV JOJ išlo o dlhodobo pripravovanú akciu.

Zásah inšpekcie ministerstva vnútra na elitnom policajnom útvare NAKA sa podľa informácií TV JOJ začal v ranných hodinách a má súvisieť s odpadmi. Podľa zistení TV JOJ má ísť o dlhodobo pripravovanú akciu, na ktorej inšpekčná služba rezortu vnútra v utajení pracovala takmer jeden rok. 

Podľa zdroja z prostredia polície sa majú detektívi inšpekcie vnútra zaujímať o policajta, ktorý pred rokmi bol ich kolegom, dokonca priamo na inšpekcii. Teraz je vyšetrovateľom národnej protikorupčnej jednotky. Tieto informácie oficiálne polícia zatiaľ nepotvrdila. Podrobnosti priebežne zisťujeme. 

"Inšpekcia ministerstva vnútra dnes zadržala príslušníka PZ z Národnej protikorupčnej jednotky PPZ, príslušníka PZ z OR PZ Bratislava II a dve civilné osoby za korupčnú trestnú činnosť. Nakoľko sa stále uskutočňujú prvotné procesné úkony nie je možné poskytnúť viac informácií," uvieol tlačový odbor Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Inšpekcia - teda orgán ministerstva vnútra, ktorý vyšetruje iných podriadených ministerstva, policajtov - možno čoskoro prejde zásadnou zmenou:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

08:35 SUPERMAMA
09:50 Súdna sieň
10:55 Súdna sieň
08:45 Simpsonovci XVI.
09:10 Simpsonovci XVI.
09:55 LUCKY ROOM
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
10:55 Tequila a Bonetti
08:50 Barbapapa II.
09:00 Rozprávky z machu a papradia
09:10 Zubor Pompík
07:50 Příběh jedné jízdy
09:50 Skleněný zámek
12:05 Anděl v utajení