Ako pracujú poslanci v Európskom parlamente? Vyskúšajú si to stredoškoláci

23.05.2018 14:21 Noviny.sk Slovensko

Ako pracujú poslanci v Európskom parlamente? Vyskúšajú si to stredoškoláci

BRATISLAVA / Stredoškoláci z celého Slovenska znovu dostanú možnosť zúčastniť sa na modelovom zasadnutí Európskeho parlamentu a stať sa reprezentantmi Slovenska v celoeurópskom kole.

Stredoškoláci z Bratislavy, ale aj z celého Slovenska znovu dostanú možnosť zúčastniť sa na modelovom zasadnutí Európskeho parlamentu a stať sa reprezentantmi Slovenska v celoeurópskom kole. "Ide o štvordňovú akciu pre stredoškolákov z celého Slovenska a okolitých krajín, kde si môžu vyskúšať, aké to je, byť európskym poslancom, a potom postúpiť do medzinárodných kôl," vysvetľuje Jasna Cifrová, viceprezidentka akcie. 

Udalosť sa koná už druhýkrát. Tento rok sa nahlásilo 81 účastníkov z celého Slovenska. "Gro celého projektu sú zasadnutia výborov. Delegáti do nich zasadajú počas dvoch dní. Každý výbor má 13 až 15 členov, či krajín EÚ a oni musia vyprodukovať rezolúciu. To je papier na tému, o ktorej diskutujú, nejaký výsledok, ktorý potom obhajujú na sneme, ktorý je celú nedeľu," vysvetľuje riaditeľka projektu Sára Soľárová.

Tento rok majú šesť výborov a medzi nimi témy o sexuálnych útokoch na ženy na pracoviskách, či by sa mala EÚ spoliehať na Rusko pri dodávaní ropy, klimatické zmeny. 

Vďaka MEP sa účastníci budú môcť plne ponoriť do sveta európskej politiky. Okrem podnetných hostí sa budú môcť stretnúť s množstvom zaujímavých a talentovaných mladých ľudí z celého Slovenska. V priebehu troch dní konferencie sa naučia ako funguje proces vytvárania rezolúcie a práce vo výboroch, čo obnáša práca poslancov v Európskom parlamente, a zažijú 3 dni plné nabádavých stretnutí, rozhovorov a najmä zábavy. 

Modelový Európsky Parlament sa uskutoční od 25. do 27. mája v Bratislave, v priestoroch Právnickej fakulty Univerzity Komenského a v LEAF Academy.

Európsky parlament sa zaoberal aj vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej:Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Bohatá zima s JOJkou
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Ja, Frankenstein
22:00 Looper: Nájomný zabijak
00:35 Bohatá zima s JOJkou
20:10 Dr. House VII.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami V.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:25 Robošváb II.
20:50 Sherm a jeho mikróby
18:25 Ztracený ráj
20:15 Rodinná loupež
21:55 Pán Šanghaje